Teknik Destek Accent Era 1.5 CRDi Direksiyon Sıkıntısı

• Konbuyu başlatan Fatih28
  • Başlangıç tarihi
F

Fatih28

Üye
Arkadaşlar selam, Hyundai Accent Era 1.5 CRDi kullanıyorum ve bugün bir anda direksiyonum ağır bir şekilde dönmeye başladı. Hem sağa hem sola çevirirken sanki bir zorlama, cızırtı gibi sesler geliyordu. Kaputu açıp baktığımda, direksiyon hidroliğinin eksildiğini fark ettim. Hemen eksik olan hidroliği tamamladım ve sonrasında sorunum çözüldü gibi görünüyor. Ancak, bu sorun neden kaynaklandı, birdenbire neden hidrolik eksilebilir ya da bu sorun tekrar eder mi diye merak ediyorum. Direksiyon sistemiyle ilgili daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı? Ne yapılması gerektiğini veya nasıl bir önlem alınabileceğini bilen varsa, tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Direksiyon hidroliği eksilmesi genellikle bir sızıntıya ya da aşınmış bir parçaya işaret edebilir. Kontrol ettirdiniz mi? Muhtemelen hızlıca tamamlamanın ötesinde bir sorun var gibi duruyor. Bu konuda uzman bir servise görünmenizde fayda var. Belki bir bakmalarında yarar var, tekrar etmemesi için erken müdahale önemli olabilir.

Öncelikle direksiyon hidroliği eksilmesi genellikle bir sızıntı belirtisi olabilir. Hızlı bir şekilde tamamladığınızda sorun çözüldü gibi görünse de, uzman bir servise kontrol ettirmenizde fayda var. Erken müdahale ile sorunun tekrarlamasını önleyebilirsiniz. Araç ile ilgili tüm detayları servisinize bildirmekte fayda var. Umarım sorun hızlıca çözülür. 🚗