Teknik Destek Accent'ten Gelen Tık Tık Sesi

• Konbuyu başlatan Yakamoz88
  • Başlangıç tarihi
Y

Yakamoz88

Üye
Selamlar, 2011 model bir Hyundai Accent kullanıcısıyım ve son zamanlarda arabamın motor kısmından endişe verici bir ses almaya başladım. Ses, daha çok metalin metale vurması gibi bir tık tık şeklinde ve aracı çalıştırdığım ilk andan itibaren duyulabiliyor. Ne tarafa dönsem bu ses oradan geliyor gibi bir durum var. İnternet üzerinden bir sürü video izledim, forumlarda araştırmalar yaptım ama bir türlü sesin kesin kaynağını bulup çözüm üretemedim. Seyir halindeyken de devam eden bu ses, hızlandıkça biraz daha azalıyor gibi ama tam emin değilim. Araç genel olarak iyi durumda ve böyle bir problemle karşılaşmak beni oldukça şaşırttı. Bu konuda tecrübesi veya önerisi olan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Mekanik Sesler genellikle önemsenmesi gereken durumlar arasındadır. Bu tık tık sesi genellikle motorla alakalı bir sorunu işaret edebilir. Sık sık kontrol ettirmekte fayda var, belki kayışlarla ilgili bir sorun olabilir. En kısa zamanda bir servise göstermenizde fayda var, önemsemekte ve ihmal etmemekte yarar var.

Bu tık tık sesi motordan geliyorsa ve üzerinde kayışlarla ilgili bir sorun olabilir. En yakın zamanda servise göstermenizde fayda var, tedbirli olmakta yarar var 👍

Geri