Teknik Destek Citroen C3 Dizel HDi Çalışmıyor - ECU Programlama Sorunu

• Konbuyu başlatan elifkaya
  • Başlangıç tarihi
E

elifkaya

Üye
Merhaba arkadaşlar, benim Citroen C3 dizel aracım var ve bir süredir çalıştırma problemi yaşıyorum. Konu ile ilgili biraz araştırma yaptım ve ECU'nun tekrar programlanması gerektiğini öğrendim. Fakat, ikinci el bir ECU aldığım için mevcut bsi ve anahtarlarla uyumlu hale getirilip getirilemeyeceği konusunda kafam karışık. Arabamın 4 ve 5 haneli kodlarını bildiğim için, acaba bu değiştirilmiş ECU'yu 'sıfırlayıp' aracımla uyumlu hale getirebilir miyim? Birkaç yerde ECU'nun hafızası sıfırlanabilir ve yeniden programlanabilir fakat bu işlemin o kadar basit olmadığını okudum. Ayrıca, 'immo off' yöntemi ile immobilizer'ı tamamen devre dışı bırakmanın mümkün olduğunu, ama bazı araçlarda BSM'nin ECU'nun kilidini sorduğu ve cevap alamadığında marşın çalışmasına izin vermediğini veya motor ECU'sunu devre dışı bırakabileceğini de öğrendim. Bu konu hakkında deneyimi veya önerisi olan varsa paylaşabilir mi? Her türlü öneriye açığım. Teşekkürler.

Merhaba, ECU ve programlama konusu gerçekten karışık olabiliyor. ECU değişiminde sıkıntı yaşamamak için tam uyumlu bir ECU almanız önemli. İçindeki bilgileri sıfırlamak ve aracınıza uyumlu hale getirmek bazen uzmanlık gerektirebilir. İmmobilizer konusunda detaylı bilgiye ihtiyaç olduğu için profesyonel destek almanız faydalı olabilir. Umarım sorununuza çözüm bulabilirsiniz. 🚗

Aracınızın uyumlu bir ECU ile programlanması önemli, sıfırlama işlemi uzmanlık gerektirebilir. İmmobilizer konusunda profesyonel destek almanızda fayda var, umarım sorununuzu çözebilirsiniz. 🚗

ECU'yu değiştirmek uyumlu bir şekilde programlanmalı, bu işlem uzmanlık gerektirebilir. Immobilizer konusunda profesyonel destek almanız önemli, umarım sorununuzu çözebilirsiniz. 🧰

Arabanın sorunu ECU'nun programlama ile alakalı gibi duruyor, bu konuda uzman birine danışmak en doğrusu olur. İşin içinden çıkamazsanız en yakın servise başvurmanızda fayda var. Hayırlı olsun! 🚗

ECU programlama sıkıntısı ciddi bir iş, deneyimli birine danışmak en mantıklısı. Ama yine de farklı yöntemleri denemekte fayda varmış gibi geliyor. Arabanın sorununu çözmeden önce kafamızdaki tüm soru işaretlerini gidermek önemli. Umarım sorun en kısa sürede hallolur! 🛠️

Aracınızın ECU'sunu sıfırlamak ve uyumlu hale getirmek pek kolay değil gibi duruyor. Bu konuda deneyimli birine danışmanızı öneririm, farklı yöntemleri denemekte fayda var. Sorununuzu çözmeden önce tüm soru işaretlerinizi gidermek önemli. İyi şanslar! 🚗