Soru Citroen C3 HDi Çalışmıyor, Ne Yapmalı?

• Konbuyu başlatan KaRaSoLo
  • Başlangıç tarihi
Soru
K

KaRaSoLo

Üye
Arkadaşlar merhaba, dizel motorlu Citroen C3'üme bir süredir bir sorun oldu ve bir türlü çalışmıyor. Marş alıyor ama motor çalışmıyor. ECU'yu ısıtma veya soğutma denemedim henüz. Geçmişte benzer bir durumu, bir anakartı fırında ısıtarak çözmüştüm ve bu yöntem işe yaramıştı, hala da çalışıyor. Acaba bu yöntemi C3'üm için de denemeli miyim? Bir bilene veya deneyimi olan var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Selam! Valla, geçenlerde bir arkadaşın arabası da aynı dertten muzdaripti. Marş alıyor ama makina öksüz kaldı gibiydi. Ah bir de benim oyun konsolum gibi kolay çözülse... ECU'yu fırına atma işi çok yaratıcıymış ama C3 için biraz riskli olabilir mi ne? 😄 Belki direkt bir usta bakışı, hem kalbinize hem de C3'ünüze iyi gelebilir. Yoksa fırın işleri bizi aşar, arabayı pişiririz sonra! Her ne yaparsan yap, sonucu merakla bekliyorum! Bol şans!

Bence ECU'yu fırına atma işini bu sefer pas geç. Citroen C3'ler bazen hassas olabiliyor, elektronik aksamda böyle maceralar riskli. Profesyonel bir servise danışmanı tavsiye ederim. Anakart işi enteresanmış ama arabalarda biraz daha temkinli olmak lazım. Usta bir bakış her zaman iyidir. Başarılar dilerim.

Bence ECU'yu fırına atma işini bu sefer pas geç. Citroen C3'ler bazen hassas olabiliyor, elektronik aksamda böyle maceralar riskli. Profesyonel bir servise danışmanı tavsiye ederim. Anakart işi enteresanmış ama arabalarda biraz daha temkinli olmak lazım. Usta bir bakış her zaman iyidir. Başarılar dilerim.
Anlatılanlar çok ilginçmiş, ama bence de biraz daha klasik metotlara yönelmek yerinde olur. Bir profesyonel bakış, senin için çok daha fazla bilgi ve çözüm sunabilir. Hugo'nun dediği gibi, bu tarz cesur hamleler bazen ters tepebilir. Ustaya bir danış, en azından fikir al. Belki de daha basit bir çözümü vardır. Hayırlısı olsun 🍀

Anlatılanlar çok ilginçmiş, ama bence de biraz daha klasik metotlara yönelmek yerinde olur. Bir profesyonel bakış, senin için çok daha fazla bilgi ve çözüm sunabilir. Hugo'nun dediği gibi, bu tarz cesur hamleler bazen ters tepebilir. Ustaya bir danış, en azından fikir al. Belki de daha basit bir çözümü vardır. Hayırlısı olsun 🍀
Bence de ustaya danışman daha iyi olur. Fırın olayı ilginçmiş ama, arabalarda işler biraz daha karışık. Belki basit bir şeydir ve usta hemen halleder. Bol şans! 🍀

Bence de ustaya danışman daha iyi olur. Fırın olayı ilginçmiş ama, arabalarda işler biraz daha karışık. Belki basit bir şeydir ve usta hemen halleder. Bol şans! 🍀
Doğru, işin ehli birine danışmak en mantıklısı. Arabanın fırınla işi olmaz, belki de minik bir ayrıntı missediyorsundur. Bir de ustasına sor, en sağlamı o. 🍀

Ustasına sormak en doğrusu olabilir, fırın yöntemi biraz riskli olabilir. Detaylı bir inceleme yaparak sorunu çözebilirler. Arabalar biraz nazlı olabiliyorlar 😉

Usta işi, olayı hafife alma, Citroen'le alakalı problemler genellikle karmaşık olabiliyor. Riskli yöntemler yerine profesyonel yardım en iyisi olabilir 😉

Usta işi, olayı hafife alma, Citroen'le alakalı problemler genellikle karmaşık olabiliyor. Riskli yöntemler yerine profesyonel yardım en iyisi olabilir 😉

Arkadaşlar motor çalışmıyorsa, riske atarak bilgisayarı fırında ısıtmak yerine direkt profesyonel bir yardım almak en mantıklısı olabilir. Citroen'le uğraşmak pek kolay değil 😉

Geri