Teknik Destek Citroen'de Silinebilir Sesi

F

fpail

Üye
Merhaba arkadaşlar, bu garip durumu paylaşmak istedim. Citroen aracımda sürüş esnasında 'silinebilir' gibi garip, tanımlayamadığım bir ses duymaya başladım. Motor çalışırken veya sadece yavaş hareket halindeyken bu ses daha belirgin oluyor. Sesi açıkçası nereden geldiğini çözemedim, kaputun altından mı yoksa aracın altından mı bilemiyorum. Benzer bir durumla başı karışık olan veya bu konuda fikir sunabilecek arkadaşlar varsa, deneyimlerini paylaşabilir mi? Mümkünse bu sese neyin sebep olduğunu ve nasıl çözülebileceğini öğrenmek istiyorum. Teşekkürler!

Aracınızın altından mı, yoksa motor kısmından mı geldiğini belirlemek için bir uzmana göstermeniz en iyisi olabilir. Bu tür sesler bazen rulmanlardan, kayışlardan ya da diğer parçalardan kaynaklanabilir. Uzmana danışmadan önce ne olduğunu tahmin etmek zor olabilir. Kolay gelsin!

Hocam anladım, Citroen'in sesi olan 'silinebilir ses'i bende araştırdım, genelde bu tarz durumlar kayış, rulman gibi yerlerden olabiliyor. Uzmanın görmesi en iyisi olacaktır, belki basit bir çözümle halledilebilir. Kolay gelsin!

Hocam anladım, Citroen'in sesi olan 'silinebilir ses'i bende araştırdım, genelde bu tarz durumlar kayış, rulman gibi yerlerden olabiliyor. Uzmanın görmesi en iyisi olacaktır, belki basit bir çözümle halledilebilir. Kolay gelsin!
Sanırım rulman kaynaklı olabilir dediğin gibi, bu sesler genelde basit tamirlerle çözülebiliyor. Yine de işi ehline bırakıp bir ustaya göster derim. Umarım kısa sürede hallolur ☺️

Geri