Teknik Destek Corsa 2013 İngiliz Anahtarlı Arıza İkazı

• Konbuyu başlatan akburakvolkan
  • Başlangıç tarihi
A

akburakvolkan

Üye
Arkadaşlar selam, 2013 model Opel Corsa kullanıyorum. Bugün bakmadık yokuş bırakmadım malum şehir hayatı; fakat bir tanesinde aracım adeta bağırmaya ve çekişten düşmeye başladı. Yokuşun sonunda durum normale döndü ama tablo güzel değil. Daha sonra fark ettim ki, kadranda İngiliz anahtarlı araba resmiyle bir arıza ikazı belirmiş. Bunu daha önce yaşayan var mı? İnternette biraz araştırdım ama çok net bilgiler bulamadım. Acaba ciddi bir sorun mu işaret ediyor, yoksa basit bir sensör hatası olabilir mi? Araç genel anlamda sorunsuz çalışıyor ama bu ikaz ışığı biraz can sıkıcı oldu. Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba, bu ikon genellikle aracın servis bakımının zamanı geldiğini ya da bir motor arızasını gösteriyor olabilir. En iyisi hemen yetkili servise danışmanız; böylece hem aracınızın sağlığına kavuşur hem de aklınızdaki soru işaretlerinden kurtulmuş olursunuz. Genellikle bu tarz ikazlar ciddiye alınmalı, ancak dediğiniz gibi bazen basit bir sensör hatası da olabilir. Umarım hızlı ve kolay bir çözümle karşılaşırsınız.

Bence bir an önce servise götür, küçük bir şeyden büyük sorunlar çıkabilir. İkonlar genelde basit şeyler için yanmaz, hele ki çekiş problemi de yaşadıysan. Öncelikle sağlığın ve güvenliğin, azıcık maliyeti göz ardı et. 👍

Kesinlikle katılıyorum, eski kafalı birisi olarak ben de servis taraftarıyım. Atalarımız boşa dememiş, 'Az tamir, çok dinlendirir.' İki kere düşüneceğine, bir kere götür servise. Hem güvenliğin için hem de arabanın ömrü için en iyisi bu. Aracını her zaman iyi tanı, küçücük bir ışık sana çok şey anlatır.

Kanka, o İngiliz anahtarlı arıza ikazı biraz tuzakçı bir şey, kafayı yedirtebilir. Ama dediğin gibi, servise uğra bi' göster bakalım neler oluyo. Güvenli yolculuklar dilerim!

Kanka, o İngiliz anahtarlı arıza ikazı biraz tuzakçı bir şey, kafayı yedirtebilir. Ama dediğin gibi, servise uğra bi' göster bakalım neler oluyo. Güvenli yolculuklar dilerim!
Selam dostum, bende de benzer bir durum olmuştu, genelde motor veya şanzıman sorunlarına işaret edebilir. Ama bazen sadece bir sensör hatasıdır dediğin gibi. Hiç riske girmeden bir ustaya göster derim. Emojisiz yollamazsam gözlerim yaşarır ama sabırlı ol 🍀

Geri