Teknik Destek Dizele Yanlışlıkla Benzinli Yağı Koydum

• Konbuyu başlatan serdarzontul
  • Başlangıç tarihi
S

serdarzontul

Üye
Selam arkadaşlar, 2006 model Hyundai Accent Admire dizel arabamın yağ değişim zamanı gelince sanayiye götürdüm. Usta, Castrol 10-40 Magnatec yağı koydu ama eve gelince fark ettim ki yağın üzerinde benzinli araçlar için yazıyor. Dükkana geri döndüğümde usta, 'Bir şey olmaz' dedi ama ben içim rahat etmeden sizden de fikir almak istiyorum. Bu yağ dizel araba için büyük bir sorun teşkil eder mi? Kaldırmalı mıyım, yoksa bir süre kullanıp gözetlemeli miyim? Eğer işin içinden çıkan veya bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Bu arada, yağın şişesi gerçekten de sadece benzinli motorlar için öneriliyor. Ne yapmalıyım?

Usta demişse bir şey olmaz ama içiniz rahat etmiyorsa değiştirmeniz daha iyi olur. Dizel aracınıza uygun yağı koydurun; önemli bir sorun oluşmasın 😉

Usta söylemişse genellikle bir şey olmaz ama içiniz rahat etmiyorsa dizel aracınıza uygun yağı koydurmanız daha iyi olabilir. Önlemini almak her zaman iyidir, çünkü önemli bir sorun yaşamamak için dikkatli olmak gerekir 😉

Usta söylediyse genellikle sıkıntı olmaz ama senin içini rahatlatmazsa dizel araç için uygun yağa geçiş yapabilirsin. Önlem almak her zaman iyidir, be kardeşim, tedbirli olmak lazım 😉

Eğer içini rahatlatmıyorsa dizel araç için uygun yağa geçiş yapmanın daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Tedbirli olmak her zaman iyidir, kardeşim 😉

Geri