Teknik Destek Ford Connect Turbo Temizliği Çekiş Sorunu

• Konbuyu başlatan Un4given
  • Başlangıç tarihi
U

Un4given

Üye
Selam arkadaşlar, 2008 model Ford Connect 75 ps tddi sahibiyim ve son zamanlarda aracımın çekişinde düşüş fark ettim. Daha önceden rahatlıkla 150 km hıza çıkarken şimdi bu performansı göstermiyor. Çözüm olarak iki kez depoya enjektör temizleyici koydum ancak pek bir farkını göremedim. Araştırmalarıma göre bu durum turbo temizliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bu konuda tecrübesi olan var mı? Turbo temizliği yaptıran oldu mu, sonuçları nasıldı? Çekiş problemi için başka ne önerirsiniz? Fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Turbo temizliği gerçekten önemli olabilir, çünkü kirlenen turbo performansı olumsuz etkileyebilir. Bunun yanı sıra yakıt filtresi ve hava filtresini kontrol ettirmeyi de düşünebilirsin. Motor yağına da önem vermek gerekebilir, düzenli olarak değiştirmenin önemi büyük. Umarım sorununu çözebilirsin, hayırlı olsun.

Turbo temizliği gerçekten önemli olabilir, çünkü kirlenen turbo performansı olumsuz etkileyebilir. Bunun yanı sıra yakıt filtresi ve hava filtresini kontrol ettirmeyi de düşünebilirsin. Motor yağına da önem vermek gerekebilir, düzenli olarak değiştirmenin önemi büyük. Umarım sorununu çözebilirsin, hayırlı olsun.
Araçların kıyafetleri gibi turbonun temizliği de önemli, sıkı bakım şart 😉 Yakıt ve hava filtresine bakman, yağına dikkat etmen önemli. Sorunun çözülür umarım, sağlam sürüşler!