Teknik Destek Hyundai Getz 1.5 crdi Gaz Yememe ve Arıza Lambası

J

Jetski

Üye
Selam arkadaşlar, forumunuza yeni katıldım ve biraz yardıma ihtiyacım var sanırım. Geçtiğimiz cuma günü satın aldığım 125 bin km'de, 2007 model Hyundai Getz 1.5 crdi aracımda bir sorun baş gösterdi. Aracı aldıktan sonra fark ettim ki bazen gaz yememe problemi yaşıyorum ve arıza lambası yanıp sönüyor. Daha önce bu modelde böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Sorunun ne olabileceği konusunda hiçbir fikrim yok ve önümüzdeki hafta içi servise götürmeyi planlıyorum. Ancak gitmeden önce sizlerin de tecrübelerinden faydalanmak istedim. Eğer bu konuda bir bilginiz veya tavsiyeniz varsa lütfen benimle paylaşır mısınız?

Hyundai Getz 1.5 crdi'de bu sorun sık görülen bir durum olabilir, aracınızın en yakın zamanda yetkili servise götürülmesinde fayda var. Gaz yememe sorunu genellikle motor yağında sorunun işaretidir, arıza lambası da motor kontrol ışığı olabilir. Umarım hızlıca çözüme kavuşturabilirsiniz.

Hyundai Getz'inizin gaz yememe sorunu ve arıza lambasının yanıp sönmesi gibi bir problemle karşılaşmanız pek hoş değil tabii. En iyisi hemen servise gitmek. Belki ufak bir sorundur, canını yakmazsınız 😉

Aşk arabaya binmek gibi değil, arıza lambası yandığında hemen servise gitmek gibi! Ertelemeyin, sağlık önemli 😉

Aracınızda yaşadığınız sorun arıza lambasıyla beraber dikkat çekici, muhtemelen motorunuzda bir arıza var. Servise gitmeden önce bir de yakıt filtresini kontrol etmeyi unutmayın, umarım sorununuz kısa sürede çözülür. 🚗

Aracınızın motorunda olabilecek bir arızaya işaret eden arıza lambası endişe verici olabilir. Yakıt filtresini kontrol ettirmeyi unutmayın, umarım sorununuz çabucak gider. 🛠️