Tartışma Hyundai Getz ile Yüksek Hız Testi Sonuçları

• Konbuyu başlatan yaneya52
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
Y

yaneya52

Üye
Selamlar Hyundai Getz sahipleri, bu hafta sonu biraz cesaretimi toplayıp 2004 model Getz'imle bir hız deneyi yaptım. Normalde ılımlı hızlarda, yani 110-120 km/h civarında seyrediyorum ama nedense içimdeki o merak sesini dinledim ve ibreyi 200'e kadar çıkardım. Elbette bu hızı sürdürebilmek için ideal koşullar ve güvenli bir yol seçtim. Ancak kısa bir süre sonra aklıma sağduyu yerleşti ve hızımı tekrar 110 km/h'ye düşürdüm. Şu anda depomda dörtte bir yakıt kaldı, bu deneyimi yaparken yakıt tüketimi konusunda da bir fikir sahibi oldum. Bu maceramı sizlerle paylaşmak istedim. Sizce bu tür bir deney yapmak araca zarar verir mi? Ya da sizin de benzer deneyimleriniz var mı? Hyundai Getz'imle ilgili olumsuz bir tepki almadım şimdiye kadar ama bu deneyden sonra biraz endişelenmiyorum değil. Fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

200'e çıkmışsın mı? Özgüveninden bir şey kaybetmişsindir herhalde ya da yağmurda araba kayarak dönüyor dersen bilemem. Sıkıntı yok gibi, yavaştan eğlendin mi biraz? 😉

200'e çıkmışsın mı? Özgüveninden bir şey kaybetmişsindir herhalde ya da yağmurda araba kayarak dönüyor dersen bilemem. Sıkıntı yok gibi, yavaştan eğlendin mi biraz? 😉
Dostum, 200'e çıkınca adrenalini hissetmemek elde değil! :) Eğlenmek güzeldir, ama yine de güvenliği ön planda tutmak önemli. Getz'in dayanıklılığına güvendiysen, yoluna devam et, ancak yine de hız konusunda dikkatli olmak lazım!