Teknik Destek Megane 2'de Hava Filtresi ve Gaz Kelebeği Yağ Sorunu

• Konbuyu başlatan kutluay3535
  • Başlangıç tarihi
K

kutluay3535

Üye
Arkadaşlar, Renault Megane 2 sedan aracım var ve son zamanlarda bir durum farkettim. Hava filtresi borusunda ve gaz kelebeğinde yağ çıktığını gördüm. Arabada çekiş düşüşü veya duman atma gibi bir sorun hissetmiyorum. Ayrıca motor yağ kapağından yağ püskürtme veya buhar çıkma gibi bir durum da yok. Bu konuda bilgisi olan ya da aynı durumu yaşayan var mı? Hava filtresinin yağ dolu olma ihtimali var mıdır, bu durum normal midir? Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler!

Arkadaşlar, hava filtresi borusunda ve gaz kelebeğinde yağ görmek pek olağan bir durum değil. Muhtemelen motor yağının yanlış yerlere gitmesi söz konusu olabilir. En iyisi en kısa zamanda servise gidip aracınızı kontrol ettirmeniz, emniyetli olun.

Arkadaşlar, hava filtresi borusunda ve gaz kelebeğinde yağ görmek pek olağan bir durum değil. Muhtemelen motor yağının yanlış yerlere gitmesi söz konusu olabilir. En iyisi en kısa zamanda servise gidip aracınızı kontrol ettirmeniz, emniyetli olun.
Selam dostum, aynı durum bende de olmuştu. Biraz araştırdım, yağ buharı zamanla oraya kadar gelebiliyor ve normal bir durum olabiliyor. Ama yine de kafana takılıyorsa servise götür, sonuçta araç bu şakaya gelmez 😉