Teknik Destek Opel Astra Kapı Kilidi Çıkmazı

• Konbuyu başlatan ringrang
  • Başlangıç tarihi
R

ringrang

Üye
Selam arkadaşlar, 2001 model Opel Astra G sahibiyim ve ilginç bir problemle karşı karşıyayım. Birkaç gün önce aracımın kapılarını kilitledim ve birinin biraz zor kilitlendiğini fark ettim. Ancak, daha sonra hiçbir kapıyı açamaz oldum. Özellikle sağ arka kapı zaten kilit problemleri yaşıyordu ama şimdi manuel olarak bile o kapıyı açamıyorum ve anahtar dönmüyor. Araç içinden kapı mandalını kaldırmaya çalıştım ama nafile, o da kalkmıyor. Sağ ön kapıda ve sol ön kapıda kutup başını çıkartıp takmama rağmen bir değişiklik olmadı. Bu tarz bir problemle karşılaşan oldu mu? Varsa çözüm önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler!

Kapı kilit sorunları can sıkıcı olabiliyor. Belki kilidin içinde bir şeyler sıkışmış olabilir. Bir tamirci veya anahtar ustasına göstermek en mantıklı adım olabilir. Kusura bakma reis, o sabıka hala orada!

Bu durum gerçekten sinir bozucu olabilir. İllaki kilide bir şey sıkışmış olabilir, bir uzmana göstermek en doğrusu olur. Bak sabıka orada hala, belki onun yüzünden kilitlenmiştir 😉

Arabanın içinde gizli bir misafir olabilir mi acaba? 😉 Şaka bir yana, kilidin açılmamasının sebebi sıkışmış bir şey olabilir, bunu bir uzmana göstermen en iyisi olacaktır. Belki küçük bir müdahaleyle sorun çözülebilir.

Geri