Teknik Destek Opel Mokka 4x4'e Dyno Testinde ESP Sorunu

• Konbuyu başlatan fikricem
  • Başlangıç tarihi
F

fikricem

Üye
Selam arkadaşlar, 2012 Opel Mokka 1.4 4x4 aracım var ve geçenlerde bir expertiz firmasında dyno testi yaptırdım. Dyno testi sırasında motor gücü %60'a ulaştığında firmadakiler, ESP'yi kapatamadıkları için testin doğru sonuç vermediğini söylediler. Ben de bu durumda ne yapmam gerektiğini anlamadım. Aracın ESP'sini kapatmanın bir yolu var mıdır yoksa expertiz firması doğru düzgün bir test yapamıyor mu? Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi? Dyno testinin doğru sonuçlar vermesi için ESP ile ilgili bir ayarlamam mı gerekiyor? Teşekkürler.

Merhaba, dyno testinde ESP'nin kapatılamaması testin sonuçlarını etkileyebilir. Aracınızın ESP'sini manuel olarak kapatabilirseniz testi tekrar yaptırabilirsiniz. Expertiz firmaları genellikle bununla ilgili ayarlamaları yaparlar, eğer mümkünse bir Opel servisine danışmanızda fayda var. İyi şanslar!

Araçtaki ESP'yi manuel olarak kapatarak testi tekrar yaptırmanız faydalı olabilir. Expertiz firmaları genellikle bu konuda ayarlamalar yapabiliyorlar, bir Opel servisine danışarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Kolay gelsin!

Hocam expertiz işini sallamışlar gibi duruyor, ESP'yi kapatamayan adam mı olur ya! 🙂 Bir Opel servisine danış, senin için düzeltebilirler. Dyno testini doğru sonuçlar almak için ESP'nin kapatılması gerekiyor. İyi şanslar!

Bence direk Opel servisine götürmen lazım, expertizde ESP'yi kapatamamak garip bir durum. Bir gözden geçirirler, düzeltebilirler. Dyno testlerinde ESP kapalı olmalı zaten. Sorunu çözünce sonucu bizimle de paylaş 😉