Teknik Destek Opel Mokka X'te Nox Sensörü Baş Ağrıtıyor

• Konbuyu başlatan centilmenstop
  • Başlangıç tarihi
C

centilmenstop

Üye
Herkese merhaba, yaklaşık 6 ay önce 25000 km'de olan 2019 model Opel Mokka X aracımda motor arıza ışığı yandı ve serviste yapılan kontrol sonrasında Nox sensörü hatası verdiğini öğrendim. Her iki sensör de garantiden değiştirilmişti ama ne yazık ki problem tekrar baş gösterdi. Ayrıca aracımda AdBlue sistemi de var. Aynı sorunun tekrar etmesi beni düşündürüyor. Bu, Mokka X modellerinde kronik bir sorun mu yoksa benim şanssızlığım mı? Aracın çekişinde ya da performansında herhangi bir sorun yaşamıyorum ama her sene motor arıza lambasıyla uğraşmak istemiyorum. P11DC Nox sensörü konum 2 hata kodu alıyorum şimdi de. Bu problemle karşılaşan var mı? Kalıcı bir çözüm bulan oldu mu? Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Nox sensörü sorununun tekrar etmesi can sıkıcı olabilir. Belki AdBlue sisteminde bir sıkıntı olabilir, onu da kontrol ettirmenizde fayda var. Bu durumun Opel Mokka X'in genel bir sorunu olup olmadığını servis de daha detaylı öğrenebilirsiniz. Umarım kalıcı bir çözüm bulabilirsiniz! 🚗

Aracınızın Nox sensörü sorunu can sıkıcı olabilir. AdBlue sistemi de kontrol edilmeli, belki orada bir sorun var. Genel bir sorun olup olmadığını servisinize danışarak öğrenebilirsiniz. Umarım kalıcı bir çözüm bulursunuz! 🛠️