Teknik Destek Opel Mokka X'te NOx Sensörü Başağrısı

• Konbuyu başlatan firste4141
  • Başlangıç tarihi
F

firste4141

Üye
Selam herkese, benim 2019 model Opel Mokka X aracımda yaklaşık 6 ay önce 25.000 km'de bir motor arıza ışığı yandı ve NOx sensörü hatası aldım. Servis her ikisini de garantiden değiştirdi ancak şimdi tekrar aynı problemi yaşıyorum. Üstelik aracımda AdBlue da var. Başkaları da bu problemi yaşıyor mu merak ediyorum? Bu, Opel Mokka X için kronik bir sorun mu yoksa şanssızlık mı? Aracın çekişinde ya da gidişinde problem yok ama her sene bu lambanın yanması can sıkıcı. En son P11DC NOX Sensörü Konum 2 değiştirdiler ama Konum 1'de de aynı problemi yaşadım. Acaba bu işin kalıcı bir çözümü var mıdır? Deneyimlerinizi ve önerilerinizi duymak isterim.

Bence servise tekrar git ve bu sefer kalıcı bir çözüm iste, bu kadar sık tekrarlayan bir sorun can sıkıcı olmalı. Mevzuya bir son vermek lazım. Umarım bir çözüm bulursun, iyi şanslar!

Arabanın NOx sensörü konusunda servisin yaptığı geçici çözümler yetmiş gibi görünmüyor, belki farklı bir servise başvurabilir veya daha ısrarcı davranabilirsin. Bu kadar sık karşılaşılan bir sorun ciddiye alınmalı, umarım en kısa zamanda kalıcı bir çözüm bulursun.