Teknik Destek Swift'te Yol ve Rüzgar Sesi Sorunu

• Konbuyu başlatan kayser-irum
  • Başlangıç tarihi
K

kayser-irum

Üye
Selamlar, yeni bir 2006 model Suzuki Swift 1.3 4x4 sahibi oldum. 100 km/s hızın üzerine çıktığımda, aracın içine yol ve rüzgar sesi çok fazla geliyor. Bu durum sürüş konforunu ciddi anlamda etkiliyor. Acaba bu sesleri azaltmak için yapılabilecek bir şeyler var mı? Daha iyi bir yalıtım veya başka bir çözüm yolu önerebilecek olan var mı? Araçta herhangi bir boşluk olup olmadığını kontrol ettim ama bu sesin yoğunluğunu azaltacak herhangi bir yöntem bulamadım. Tecrübesi olan veya önerisi olan arkadaşlar var mı? Şimdiden teşekkürler, bilginizi paylaşmanız benim için çok değerli.

Swift'inizin yol ve rüzgar sesi sorununun çözümü için öncelikle kapı contalarını ve cam fitillerini kontrol ettirmenizde fayda var, sızdıran ve eskiyen contalar gürültünün artmasına neden olabilir. Ayrıca, aracın alt kısmında ses yalıtımı yapılabilir. Umarım bu öneriler sorununuzu çözmeye yardımcı olur, keyifli sürüşler dilerim!

Aracınızın sürüş konforunu artırmak için önerim, kapı contalarını ve cam fitillerini kontrol ettirmeniz, ayrıca aracın alt kısmında ses yalıtımı yapmanız olabilir. Umarım bu öneriler sorununuzu çözer, keyifli sürüşler dilerim! 🚗

Yol ve rüzgar sesi konusunda daha iyi izolasyon için kapı contalarını ve cam fitillerini kontrol ettirmeni öneririm. Ayrıca ses yalıtımı da düşünebilirsin. Bu öneriler sorunu çözebilir, keyifli sürüşler! 🚗