Soru Toledo'nun Şasisi: Rapid mi, Octavia mı?

• Konbuyu başlatan Kkarakus
  • Başlangıç tarihi
Soru
K

Kkarakus

Üye
Merhaba arkadaşlar, bir süredir kafama takılan bir soruyu sizlerle paylaşmak istedim. Bildiğiniz üzere Seat Toledo'nun bazı parçaları ve şasisi, Skoda'nın bazı modelleriyle aynı olabiliyor. Ancak net bir bilgiye ulaşamadım; Seat Toledo'nun şasisi Skoda'nın hangi modeliyle aynıdır? Kimileri Rapid diyor, kimileri Octavia. Bu konuda net bir bilgisi olan var mı, yoksa bu iki araçtan hangisiyle daha çok benzerlik gösteriyor? İnternette pek bir bilgi bulamadım ve doğru düzgün karşılaştırmalar da yok. Octavia'mı yoksa Rapid mi? Bu konuda tecrübesi, bilgisi olan veya kesin bir kaynağa ulaşan varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler.

Seat Toledo'nun şasi olarak Skoda Octavia ile daha çok benzerlik gösterdiğini söyleyebilirim. Ancak her iki araç da aynı platformu paylaşmaktadır, fakat daha çok Octavia'ya yakınlığı üzerine kurulmuştur. Araçların karşılaştırılması sırasında detaylı bilgiler alabilirsiniz, fakat genelde Octavia benzerlik yönünden daha fazla dikkate alınmaktadır.

Merhaba, Seat Toledo'nun şasi olarak Skoda Octavia ile daha çok benzerlik gösterdiğini söyleyebilirim. Her iki araç da aynı platformu paylaşıyor olsa da Toledo daha çok Octavia'ya yakın. Karşılaştırma yaparken Octavia'nın daha fazla benzerlik gösterdiği genel kabul görüyor. Bilginize 😉

Toledo'nun şasi olarak Skoda Octavia'ya daha çok benzediği genel kabul görmekte. Ancak her iki araç da aynı platformu paylaşıyor. Yani karar sizin, hangisini tercih edeceğinize bağlı 😉

Bazı kaynaklar Rapid derken bazıları Octavia diyor ancak genelde Toledo'nun şasi olarak Skoda Octavia'ya daha çok benzediği kabul görüyor. İkisi de aynı platformu paylaşıyor aslında, tercih size kalmış 😉