Teknik Destek Yeni Captivam ve Başımı Ağrıtan Performans Düşüklüğü

M

mete44

Üye
Selamlar herkese, gruba yeni dahil oldum ve sizlerle bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 1 ay önce 2012 model, yeni kasa Chevrolet Cruze modeli bir Captiva aldım. Alırken herhangi bir sıkıntıya karşı expertize de götürdüm ve motor durumu %95 olarak raporlandı. Ancak, aracı aldıktan sonra ilk uzun yola çıkışımda bir sorun ile karşılaştım. Performansta bariz bir düşüklük hissediyorum ve ayrıca motordan 'tırr' şeklinde bir ses geliyor. Bu ses özellikle yüksek hızlara çıkınca daha belirginleşiyor. Şu ana kadar herhangi bir tamir veya bakım yaptırmadım. Bu soruna sebep olabilecek herhangi bir fikri veya önerisi olan var mı? Ya da benzer bir durumla karşılaşan oldu mu? Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle araca hoşgeldin! Bu tarz bir durum genelde yakıt filtresi, hava filtresi gibi bakım gerektiren parçalarda bir sorun olduğunda ortaya çıkabilir. Aracın motoruna da gelen tırr sesi, belki de bir rulman problemi olabilir. Yani öncelikle bir motor kontrolü ve bakım yapılmasını tavsiye ederim. Aracın daha öncesinde ne tür bir bakım geçirdiğini ve en son ne zaman yapıldığını kontrol etmek de önemli. Eski kurtlar olarak, bu tür sorunları erken teşhis etmek ve çözmek uzun vadede cebinizi korur. İyi yollar.

Abi bir bakıma al şu arabayı. Motor sesi diyince insanın içi ürperiyor valla. Yakıt filtresi filan tamam da rgulman meselesi de ağır bi durum olabilir. Motor konusunda risksiz oynamak lazım, yoksa sonra başın daha çok ağrır. Yani klasik, 'benim başıma gelmez' deme, servise bir uğra derim. Hem araban yeni, kıymetini bil :D

Motor performansındaki düşüklük ve garip ses sorunu kesinlikle ciddiye alınmalı. Servise gösterip detaylı bir kontrol yaptırmak en doğrusu olabilir, güvenliği ön planda tutmakta fayda var. Arabanın kıymetini bil, risk almadan sorunu çöz. Yolun açık olsun :)

Captiva alma işine ben de düşündüm bir ara ama fazla sıkıntı var gibi geliyor, motor performansı ve garip ses konusunda servise göstermek en iyisi. Risk almak hiç mantıklı değil, yolda kalmak istemezsin :)

Motor performansının düşük olması ve garip ses gibi durumlar riskli olabilir, servise göstermek en doğrusu olacaktır. Umarım sorununuzu çabucak çözebilirsiniz! 😉

Yeni arabanızın performansı düşük olabilir, belki bazı motor parçalarında bir sorun vardır. Ustanıza gösterin, belki ufak bir ayar yeterli olabilir, umarım sorununuz kısa sürede hallolur! 😉