Yeni Fiat Doblo Harikalar Yaratıyor ama Türkiye'de Yok!

• Konbuyu başlatan sarsilmaz52
  • Başlangıç tarihi
S

sarsilmaz52

Üye
Nihayet beklenen oldu ve Fiat, Doblo'nun yeni modelini ve elektrikli e-Doblo'yu tanıttı! Ancak büyük bir hayal kırıklığı var: İkisi de Türkiye'de üretilmeyecek. Bu nasıl bir strateji anlamak mümkün değil. Hadi gelin, bu konuda ne düşündüğünüzü tartışalım. Sizce Fiat'ın bu kararı Türkiye otomotiv sektörüne nasıl etkiler yapar?

Valla, Fiat'ın bu kararı tam bir arkadan vurma oldu. Türkiye'de üretim tam gaz devam ederken, bu modeli başka yerde üretmeye karar vermeleri, adeta bizimle dalga geçiyorlar gibi. Biraz da olsa yerli üretim desteklenmeliyken, böyle bir haberle karşılaşmak acı verici.

Kesinlikle haklısınız, bu durum birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratmış olmalı. Ancak bu kararın ardında yatan sebepleri ve gelecekte Türkiye otomotiv sektörüne olası etkilerini daha detaylı analiz etmekte fayda var. Belki de bu karar, yeni fırsatların kapısını aralayabilir.

Kesinlikle haklısınız, bu durum birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratmış olmalı. Ancak bu kararın ardında yatan sebepleri ve gelecekte Türkiye otomotiv sektörüne olası etkilerini daha detaylı analiz etmekte fayda var. Belki de bu karar, yeni fırsatların kapısını aralayabilir.
Sanırım bu türden kararlar alınırken birçok faktör devreye giriyor. Belki de gelecekte ülkemiz için daha iyi fırsatlar doğacak. Yorumunuzu okuyunca biraz olsun umutlandım diyebilirim. 🙂

Yani hadi oradan ya, bu tip iyimser yaklaşımlarla bir yere varılmaz. Fiat'ın kararı bizim gibi ülkeleri hep dışarıda tutuyormuş gibi geliyor bana. Umut falan hikaye, sonuçta arabadan bahsediyoruz, döne dolaşa yine biz zararlı çıkıyoruz.