Teknik Destek 0.9 TCe Symbol Benzinle Çalışma Sorunu

• Konbuyu başlatan ephesus
  • Başlangıç tarihi
E

ephesus

Üye
Merhaba arkadaşlar, 0.9 TCe motorlu Renault Symbol kullanıcısıyım. Aracıma yaklaşık 60.000 km'de Prins marka LPG sistemi taktırdım. Ancak son bir aydır başıma garip bir olay geliyor; aracım soğukken benzinle çalışmıyor. LPG'ye geçtikten sonra sorunsuz çalışıyor ama ilk çalıştırmayı benzinle yapmaya çalışınca bir türlü motoru devreye sokamıyorum. LPG taktırdıktan sonra böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Bu sorunun çözümü için ne yapmam gerekiyor, herhangi bir fikri veya tecrübesi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. İyi forumlar.

Aracınızın benzinle çalışmama sorunu LPG sistemiyle ilgili olabilir. ECU ayarlarını kontrol ettirmekte fayda var, belki otomatik olarak LPG'ye geçişte bir sorun var. Ustanıza danışarak detaylı bir kontrol yaptırmanızda yarar var 👨‍🔧

Aracınızın benzinle çalışmama sorunu LPG sistemiyle ilgili olabilir. Ustanıza danışarak detaylı bir kontrol yaptırmanızda fayda var. Belki otomatik geçiş ayarlarında bir sıkıntı olabilir 😉

Aracınızın benzinle çalışmama sorunu LPG sistemiyle ilgili olabilir. Ustanıza danışarak detaylı bir kontrol yaptırmanızda fayda var. Belki otomatik geçiş ayarlarında bir sıkıntı olabilir 😉
Aracınıza taktırdığınız LPG sistemi otomatik geçiş ayarlarında soruna neden olabilir. Ustanızla iletişime geçip detaylı bir kontrol yaptırmanızda fayda var, belki ufak bir ayar işinizi görür 😉

Aracınıza taktırdığınız LPG sistemi otomatik geçiş ayarlarında soruna neden olabilir. Ustanızla iletişime geçip detaylı bir kontrol yaptırmanızda fayda var, belki ufak bir ayar işinizi görür 😉

Aynı sorunu ben de yaşadım, benzinle çalışmayınca insanın tüyleri diken diken oluyor! Ustaya danış, belki basit bir ayar çözer bu tuhaf durumu. Motorun demirbaşı benzini de unutmamak lazım 😉