Teknik Destek 2005 Primera Tekna'da Zıplama ve Çekiş Düşüklüğü

  • Konbuyu başlatan serioususer26
  • Başlangıç tarihi
S

serioususer26

Üye
Merhabalar, 2005 model Nissan Primera Tekna kullanıcısıyım ve son zamanlarda bir sorunla karşılaştım. Araç belli aralıklarla çekişten düşüyor ve gaza bastıkça sanki zıplıyor gibi bir his yaratıyor. Eğer daha fazla gaz verirsem bu durum daha da belirginleşiyor. Birkaç kez arıza ışığı da yandı ve gitti. Nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda çok kararsızım. Benzer bir durumla karşılaşan veya bu konuda fikir sahibi olan var mı? Bu sorunun sebebi ne olabilir? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
 
Vites kutusunda sorun olabilir gibi duruyor. Şanzıman yağı kontrol edildi mi? Bu tür sorunlar genellikle yağ seviyesi veya kalitesi ile ilgilidir. Bu konuyu bir de ustaya danışmanızda fayda var.
 
Aracınızın vites kutusundan kaynaklı olabilir, şanzıman yağı kontrol ettirmekte fayda var, ustaya göstermeniz iyi olabilir. Umutsuzluğa kapılmayın, sorunu halledeceksiniz! 💪
 
Merhabalar, belki de buji ve ateşleme bobinlerinde bir sıkıntı olabilir. Buji değiştirmeyi denediniz mi? Kimi zaman basit sorunlar büyük problemlere yol açabiliyor.
 

Benzer Konular

A
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
arinburak
A
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
mfatihd
M
E
Cevaplar
1
Görüntüleme
29
melgosh3933
M
Geri
Üst