Soru 2008 VW Caddy Gizli Özelliklerini Nasıl Açarım?

• Konbuyu başlatan elifcetin
  • Başlangıç tarihi
Soru
E

elifcetin

Üye
Selam VW severler, 2008 model Volkswagen Caddy sahibiyim ve internette gezinirken birçok VW grubu aracının aslında sahip olduğu ancak kullanıcıların çoğunun haberdar olmadığı bir sürü gizli özelliği olduğunu fark ettim. Mesela, bazı modellerde gelişmiş cruise control ayarları, özel aydınlatma seçenekleri gibi özellikler mevcutmuş ve bunlar bazı basit kodlamalar veya donanım değişiklikleriyle etkinleştirilebiliyormuş. Aracımız biraz eski olsa da bu gizli özelliklerin bir kısmını veya tamamını nasıl açabileceğimiz konusunda bir bilginiz veya tecrübeniz var mı? VAG-COM gibi bir araç gerekiyor mu, yoksa daha basit yöntemler de var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim çünkü aracımın tüm potansiyelini kullanmak istiyorum. Şahsen daha önce hiç bu tür bir kodlama deneyimim olmadı ama öğrenmeye ve denemeye açığım. İlgilenen herkesin yorumunu bekliyorum! Teşekkürler.

Eski model araçların da bir sürü gizli özellik gizli duruyor aslında, bazılarına erişmek için araca özel cihazlar gerekse de diğerlerini basit yollarla açabilirsin. Bu konuda VAG-COM gibi araçlar genelde işe yarıyor ama bazı basit kodlamaları internetten veya forumlardan da bulabilirsin 😉