Soru 2011-2012 Ford Fiesta Titanium Alınır mı?

• Konbuyu başlatan kepezkaya
  • Başlangıç tarihi
Soru
K

kepezkaya

Üye
Merhabalar, bayram sonrası param yeterse 2012 model, yetmezse 2011 model Ford Fiesta Titanium, otomatik vites düşünüyorum. Sizce bu arabalar nasıldır, alırken nelere dikkat etmem gerekiyor? Hem yakıt tüketimi hem de genel performans olarak tavsiyelerinizi, yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca bu modellerin yaygın sorunları nelerdir, alırken dikkat etmem gereken özel noktalar var mı? Tecrübelerinizi, önerilerinizi ve uyarılarınızı paylaşmanız benim için çok değerli olacak. Şimdiden teşekkür ederim!

Merhaba, 2011 ve 2012 Fiesta modelleri konforlu ve ekonomik olmaları açısından tavsiye edilirler. Fakat bu modellerde dikkat etmen gereken birkaç nokta var. Otomatik vites kutusunda bazı modellerde meydana gelebilen gecikmeler olabilir, bunun yanı sıra elektronik aksam sorunları da yaşanabildiği biliniyor. Yani almadan önce mutlaka detaylı bir kontrol ettir, yakın zamanda büyük bir servis yapılmış mı diye bak. Akü, fren balataları, lastikler gibi temel bakım parçalarının durumu önemli. Yakıt tüketimi konusunda ise oldukça ekonomik olduklarını söyleyebilirim, tabii sürüş tarzına bağlı olarak değişiklik gösterir. Bol şans!

Bence bu araçların sürüş keyfi tartışılmaz, 2011 ya da 2012 model fark etmez. Yalnızca dediğim gibi otomatik şanzıman ve elektronik aksam kısmında sorun yaşamamak için önce iyi bir ekspertizden geçir. Yakıt konusunda da oldukça cimri olduklarını bizzat tecrübe etmiş biri olarak söyleyebilirim. Yani bütçene en uygun olanı seç, ardından bir ekspertize sok. İyi seçimler!

Bence bu araçların sürüş keyfi tartışılmaz, 2011 ya da 2012 model fark etmez. Yalnızca dediğim gibi otomatik şanzıman ve elektronik aksam kısmında sorun yaşamamak için önce iyi bir ekspertizden geçir. Yakıt konusunda da oldukça cimri olduklarını bizzat tecrübe etmiş biri olarak söyleyebilirim. Yani bütçene en uygun olanı seç, ardından bir ekspertize sok. İyi seçimler!
Kesinlikle katılıyorum, ekspertiz şart. Özellikle otomatik vitesli araçlarda şanzımanın sağlam olup olmadığını kontrol ettirmek çok önemli. Sorun çıktığı zaman masrafı da hayli yüksek olabiliyor. Yakıt tüketimi ve sürüş keyfi konusunda iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. İyi şanslar!

Kesinlikle katılıyorum, ekspertiz şart. Özellikle otomatik vitesli araçlarda şanzımanın sağlam olup olmadığını kontrol ettirmek çok önemli. Sorun çıktığı zaman masrafı da hayli yüksek olabiliyor. Yakıt tüketimi ve sürüş keyfi konusunda iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. İyi şanslar!

Ekspertiz şart dedikleri gibi, binmek istiyorsan cebine iyi bak. Yedek parçası da biraz tuzlu olabilir. 🤔🏎️