Soru 2013 Fiesta 1.4 Yağ Tavsiyesi

• Konbuyu başlatan YasarSahin
  • Başlangıç tarihi
Soru
Y

YasarSahin

Üye
Herkese merhaba, arabam 2013 model Ford Fiesta 1.4 benzinli ve yağ değişimi zamanı geldi. Kitapçıkta wss-m2c948-b spesifikasyonlu yağ önermişler ki bu genelde 5w20 yağ anlamına geliyor. Ancak biraz araştırınca çoğu yerde 5w30 yağı önerildiğini gördüm. Motul ya da başka markalar konusunda kafam oldukça karıştı açıkçası. Yağın motor ömrü üzerinde büyük etkisi olduğunu biliyorum ve en doğru seçimi yapmak istiyorum. Bu konuda deneyimi olan veya benzer bir durumla karşılaşmış arkadaşlar varsa önerilerinizi bekliyorum. Acaba 5w20 mi yoksa 5w30 mu kullanmalıyım? Ya da marka önerileriniz neler? Şimdiden teşekkürler!

5w20 ve 5w30 arasındaki farkı anlamanın en kolay yolu sıcaklıklara bakmaktır. Daha ılıman bölgelerdeyseniz 5w20 yeterli olabilir, ancak daha sıcak bölgeler için 5w30 tercih edilebilir. Motul gibi kaliteli markaların ürünleri arasında seçim yapmak genellikle iyi sonuç verir. Araç kitabı genelde güvenilir olmakla birlikte, kullanıcı deneyimlerine de kulak vermek faydalı olabilir. Keyifli sürüşler dilerim!

Geri