Teknik Destek 2015 Citroen C3 Merkezi Kol Dayama Çıkarma

• Konbuyu başlatan rdvn14071980
  • Başlangıç tarihi
R

rdvn14071980

Üye
Selam herkese, 2015 model Citroen C3 MkII sahibiyim ve genel olarak bakımı oldukça basit bir araç. Kendi başıma birkaç tamir ve modifikasyon yaptım ama beni düşündüren bir konu var; o da aracın merkezi kol dayaması. Genellikle kullanmadığım ve sadece el freni ile vites arasına müdahale ettiğinde, hem yukarıda hem aşağıda konumdayken sürekli çarptığım ve zamanla sallanmaya başlayan bu kol dayamasını sökmek istiyorum. Ne var ki, onu yerinde tutan vidaları veya cıvataları nasıl erişeceğimi bir türlü çözemedim. Değiştirilebildiğini biliyorum çünkü yedek parçaları satılıyor. Bunu yapan var mı? Ayrıca, söküldüğünde altında ne oluyor? Kupa tutucu mu, depolama yuvası mı yoksa konsolun ortasına açılan bir delik mi? Sonrasında üzerini kapatmam gerekecek bir şey almalı mıyım? Yenisini takma talimatları bolca var ama orijinali çıkarma konusunda hiçbir şey bulamadım. Herhangi bir ipucu verebilecek olan varsa çok minnettar olurum. Teşekkürler.

Selam! O kol dayamayı sökme işini ben de çok merak etmiştim. Genelde vidalar kol dayamanın alt kısmında saklı oluyor ve o bölgeye bir kanca veya ince bir tornavida yardımıyla erişebilirsin. Sökünce altında genellikle boş bir alan kalıyor, tam kupa tutucu ya da depolama yeri değil. Söktükten sonra plastik bir kapak ya da uygun bir parça ile orayı kapatman iyi olur. Kolay gelsin 👍

Geri