Teknik Destek 2015 Jeep Renegade Dizel Limited Sallantı Sorunu

• Konbuyu başlatan RKarakus
  • Başlangıç tarihi
R

RKarakus

Üye
Herkese merhaba, 2 ay önce 60000 km'de 2015 model Jeep Renegade Dizel Limited model bir araç satın aldım. Satın almadan önce ekspertiz yaptırdım ve herhangi bir sorun çıkmadı. Ancak aracı kullanmaya başladıktan sonra fark ettim ki, aracın sallantısı benim için çok rahatsız edici. Normalden fazla olduğunu düşünüyorum ve bu durumdan dolayı rahat bir sürüş deneyimi yaşayamıyorum. Bu modelde böyle bir problemle karşılaşan veya bu konuda tecrübesi olan var mı? Sallantının sebebi ne olabilir? Yoksa ben mi çok hassasım? Tavsiye edeceğiniz bir çözüm var mı? Görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

O sallantılar bazen aracın karakteriyle de alakalı olabiliyor, yokuş aşağı inerken ya da düz yolda hızlanırken daha çok hissediyor olabilirsiniz. Fren balatalarına, rot-balans ayarına da baktırmak faydalı olabilir, belki bu sorunun kaynağından biridir.

Arabanın sallantısı seni fazla rahatsız ediyorsa, öncelikle rot-balans ayarına baktırmanı öneririm. Belki bu sorunun kaynağından biri olabilir, karakterine de bağlı olabilir tabii. Bir de fren balatalarına bakmayı unutma, onlar da sallantıya sebep olabiliyor. Keyifli sürüşler dilerim :)

Arabanın sallantısı seni fazla rahatsız ediyorsa, öncelikle rot-balans ayarına baktırmanı öneririm. Belki bu sorunun kaynağından biri olabilir, karakterine de bağlı olabilir tabii. Bir de fren balatalarına bakmayı unutma, onlar da sallantıya sebep olabiliyor. Keyifli sürüşler dilerim :)
Aracın sallantısı seni gerçekten rahatsız ediyorsa, rot-balans ayarını kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Fren balatalarına da bir göz atmak faydalı olabilir, hayırlı sürüşler :)