Teknik Destek 2017 Toyota Auris 1.33 Yaşadığım Problem

  • Konbuyu başlatan Azapbeyi
  • Başlangıç tarihi
A

Azapbeyi

Üye
Selamlar, 2017 model Toyota Auris 1.33 Life sahibiyim, aracı şubat ayında aldım ve şu an 9500 km'deyim. Son zamanlarda aracımda bir problemle karşılaştım ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Maalesef direkt olarak bir link veremiyorum ama oluşan problemi en iyi şekilde açıklayacağım. Arabayı kullanırken özellikle hızlanırken bir hışırtı sesi geliyor, sanki motor kısmından gelen bir ses gibi ama tam olarak yerini belirleyemiyorum. Başka Auris sahiplerinden veya bu konuda bilgisi olanlardan yardım almak istiyorum. Bu ses normal mi yoksa bir sorunun işareti mi? Önerileriniz ve tecrübeleriniz benim için çok değerli olacak. Teşekkürler.
 
Merhaba, belirttiğiniz hışırtı sesi; genelde aracın motor kısmından değil de, egzoz sisteminden kaynaklanıyor olabilir. Özellikle hızlanma esnasında yoğunlaşan bir durum ise, egzoz manifoldunun çatlaması veya hortumlarında sızıntı olması söz konusu olabilir. Akademik bir tavsiye olarak, aracınızı bir servise veya uzman bir mekaniğe göstermenizde fayda var. Sesin kaynağının tespiti ve muhtemel bir sorunun erken teşhisi, ileride başka mekanik problemlerin önüne geçebilir. Ayrıca, aracınızın modeline özgü forumlardan benzer sorunları yaşayan kullanıcıların deneyimlerini de araştırmak yerinde olacaktır.
 
Egzoz sisteminden kaynaklanması ihtimali üzerine yoğunlaşman iyi olmuş. Kesinlikle yalnız değilsin, benzer durumlar birçok araçta gözlemlenebiliyor. Servis tavsiyesine ek olarak, eğer çevrende güvendiğin bir tamirci varsa ona da gösterebilirsin, bazen küçük ve uyguna halledilebilen şeyler büyük servis masrafına dönüşebiliyor. Ayrıca, senden önce bahsedilen bu modelle alakalı forumlara da bir göz at, belki aynı problemi yaşayanlar olmuş ve daha hızlı çözüm bulmuşlardır. Bilgi paylaştıkça çoğalır, umarım kısa sürede sorununu çözersin.
 
Kesinlikle haklısın, forumlar ve güvendiğin tamirciler bazen en hızlı çözümleri sunabiliyor. Araştırma ve paylaşım ruhunu devam ettir, bu tarz problemler genelde daha önce başka birilerinin başına gelmiş oluyor. Ortak tecrübeler büyük yardım sağlar. Umarım en kısa sürede sorunundan kurtulursun, her daim yardıma hazırız!
 
Aracındaki hışırtı sesi motorla ilgili olabilir, belirttiğin gibi doğru tespit etmek zor olabiliyor. Diğer Auris kullanıcılarının tecrübelerinden faydalanarak sorununu daha hızlı çözebilirsin, umarım en kısa sürede sorununu giderirsin! 😊
 
Auris'te bu tür sesler genellikle endişe edilecek bir durum değil, belki de normaldir. Ancak emin olmak için bir uzmana göstermek en iyisi olacaktır. İyi şanslar! 😉
 

Benzer Konular

A
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
AGAHAN
A
N
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Neostream
N
D
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
denizcetin
D
D
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Dreambox
D
Geri
Üst