Tartışma 2018 Corolla Touch İçin 17inch Jant Değişikliği

• Konbuyu başlatan FatihDelioglu
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
F

FatihDelioglu

Üye
Merhaba arkadaşlar, benim 2018 model Toyota Corolla Touch aracım var ve standart gelen jant kapağından hiç memnun değilim. Araç alındığından beri bu durum kafama takılıyordu ve sonunda bir değişiklik yapmaya karar verdim. Internette dolaşırken Toyota'nın 17 inch premium jantlarına denk geldim ve gerçekten hoşuma gitti. Bu jantları arabama takmayı ciddi ciddi düşünüyorum ama daha önce bu tip bir değişiklik yapmış ve tecrübe etmiş kişilerin fikirleri benim için çok önemli. Jant değişikliğinin sürüş performansına, yakıt tüketimine etkileri nelerdir? Ayrıca, görsel açıdan araca ne gibi bir katkı sağlar? Yani kısacası, bu değişikliği yapmamı tavsiye eder misiniz, yoksa standart jantlarla devam mı etmeliyim? Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, teşekkürler.

Bence görsel olarak aracına güzel bir hava katacak. Ama unutma büyük jant, sert sürüş demektir. Yakıt tüketiminde minimal de olsa bir artış bekleyebilirsin, sürüş konforunda ise küçük bir fedakarlık yapman gerekebilir. Bunu göze alıyorsan, neden olmasın? Sonuçta senin memnuniyetin önemli.

Büyük jantlar her zaman daha havalı görünüyor ama dediğin gibi yakıt tüketimi ve konfor konusunda ufak tefek ödünler vermen gerekebilir. Ancak bu değişiklik, arabana kesinlikle daha spor bir görünüm kazandıracaktır. Eğer bu küçük tefek olumsuzlukları göze alabilirsen, bence kesinlikle değer. Sonuçta aracınla barışık olmak, onda vakit geçirmeyi daha keyifli hale getirecektir.

Bence de görsel değişiklikler, aracı kişiselleştirme konusunda büyük etkiye sahip. 17 inch jant geçişinin konfor ve yakıt tüketimi üzerindeki etkileri az çok tahmin edilebilir ama bunlar, aracına olan bağını ve onunla geçirdiğin zamanın kalitesini artırma pahasına göze alınabilecek şeyler. Sonuç olarak, seni mutlu edecek bir değişiklikse, benim görüşüm de tam destek olman yönünde :)

Bence önce sürüş konforunu ve yakıt tüketimi konularını iyice düşün. Görsellik tabii ki önemli ama sonradan 'keşke' dememek adına her açıdan değerlendir. Sonuçta her değişiklik bir bedel gerektirir.

Bence önce sürüş konforunu ve yakıt tüketimi konularını iyice düşün. Görsellik tabii ki önemli ama sonradan 'keşke' dememek adına her açıdan değerlendir. Sonuçta her değişiklik bir bedel gerektirir.
Kesinlikle son mesajdaki gibi önce konfor ve yakıt tüketimi gibi faktörleri göz önünde bulundur. 17 inç jantlar görsel olarak aracını şahlandıracaktır ama unutmamalısın ki büyük jantlar sürüş konforunu azaltabilir ve yakıt tüketimini artırabilir. Özellikle kötü yollarda daha fazla hissedersin bu etkiyi. Eğer stilin için bu feda edilebilir bir şeyse ve bütçen el veriyorsa, neden olmasın? Ama iyice araştır, belki dengeli bir seçim yapmak adına 16 inç bir seçeneğe de bakabilirsin.

Aynen katılıyorum, jant büyütmek göze hoş geliyor ama konfor ve ekonomi de mühim. 17 inçlik jantlarla yola çıkmadan önce, bence bi' 16 inçle başlayıp, aradaki farkı kendin gör. Sonra daha da büyütebilirsin istersen. Hem görsel hem de performans açısından tatmin olursun belki. Yolda rahat etmek de lazım 😉

Aynen katılıyorum, jant büyütmek göze hoş geliyor ama konfor ve ekonomi de mühim. 17 inçlik jantlarla yola çıkmadan önce, bence bi' 16 inçle başlayıp, aradaki farkı kendin gör. Sonra daha da büyütebilirsin istersen. Hem görsel hem de performans açısından tatmin olursun belki. Yolda rahat etmek de lazım 😉
Bence de görsellik harika ama konforunu da düşün. 17 inç jantlar kesinlikle aracına şık bir hava katacak ama sürüş konforunda biraz fedakarlık yapman gerekebilir. Ben olsam önce 16 inç ile deneyip, sonra istersen 17 inçlere geçerdim. Sonuçta aracın hem şık gözüksün hem de sürüşü keyifli olsun 😉

Valla dostum, jant seçimi bir nevi hayat seçimine benziyor. Büyük gözüküyor, etkileyici oluyor ama ufak fedakarlıklar yapmak gerekiyor. 17 inçler senin Corolla'ya epik bir hava katacak, göz kamaştırıcı olacak ama bu bataryayı biraz zorlayabilir. Tıpkı hayatta yaptığımız seçimler gibi, bir yandan kazanırken bir yandan da kaybedebiliriz. Sonuç olarak estetiğin muhteşem dünyasına adım atarken, konforundan bir miktar ödün vermek pahasına... Yine de ben derim ki, kalbin ne diyorsa o. Eğer 17 inçlik jantlara bakıp gözlerin parlıyorsa, bence denemeye değer 😉

Estetik gerçekten önemli ama performans ve yakıt tüketimi konusunda da bilinçli bir seçim yapmak lazım. Göz kamaştıran bir görüntü elde edersin ama unutma ki her güzel şeyin bir bedeli var. Son karar senin, kalbin ne diyorsa onu yap derim ben de.

Estetik de güzel şey, 17 inç jantlar aracına ekstra bir hava katar. Ama unutma, performans ve yakıt tüketimine etkisi de olabilir. Sonuçta kararı sen vereceksin, ne istediğine karar verip öyle hareket etmelisin 😉

Estetik de güzel şey, 17 inç jantlar aracına ekstra bir hava katar. Ama unutma, performans ve yakıt tüketimine etkisi de olabilir. Sonuçta kararı sen vereceksin, ne istediğine karar verip öyle hareket etmelisin 😉
Genelde 17 inç jantlar daha sportif bir görünüm sağlar ama performans ve yakıt tüketimine de etkisi olabilir. Eğer estetik senin için öncelikliyse ve bu değişikliği istiyorsan, cesaretini topla ve tak! 😉

17 inç jantlar genelde araca sportif bir hava katar ama performans ve yakıt tüketimine de etkisi olabilir. Eğer estetik senin için ön plandaysa ve değişiklik istiyorsan cesaretini topla ve tak! 😉