Tartışma 2022 Mercedes-Benz EQE’nin Türkiye Fiyatı Uzay Mı?

• Konbuyu başlatan fasakasa
  • Başlangıç tarihi
Tartışma
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F

fasakasa

Üye
Herkese merhaba, geçen yıl tanıtılan ve tasarımıyla 'küçük EQS' lakabını almış olan elektrikli Mercedes-Benz EQE modelinin Türkiye fiyatı açıklandı. Tam 2.379.500 TL! Ben bu fiyatı duyunca inanamadım. Evet, elektrikli araçların vergi avantajları var ve teknolojiye yapılan yatırımın bedeli yüksek oluyor ama bu fiyatı görünce insanın aklında 'acaba değer mi?' diye bir soru işareti kalıyor. Malum elektrikli araçların bakım masrafları ve uzun vadede benzinli/dizel araçlara kıyasla tasarrufu düşünecek olursak, bu başlangıç fiyatı hala mantıklı mı sizce? Araç hakkında daha fazla teknik özellik ve Türkiye'ye özel sunulan paketler hakkında bilgisi olan var mı? Fikirlerinizi merak ediyorum.

2.379.500 TL'lik fiyatı görünce herkesin aklında soru işaretleri oluşabilir tabii. Elektrikli araçların uzun vadede tasarruflu olduğu doğru ama bu başlangıç fiyatına yüksek gelmiş olabilir. Belki de zamanla fiyatlar düşer, daha erişilebilir hale gelir. Daha fazla detayı öğrenmek için bir bayiye danışmanızı öneririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...