Teknik Destek Astra G Sol Sinyal Multitimer Problemi

• Konbuyu başlatan HoneyBadger
  • Başlangıç tarihi
H

HoneyBadger

Üye
Herkese selam, Astra G 2003 otomatik enjoy model aracıma ait bir sorunum var ve belki sizlerin de fikirleri/enkazları varsa dinlemek isterim. Aracımın sol tarafındaki sinyaller çalışmıyor ve bu sorunun multitimerden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu konuda tamir yapabilen veya garantili bir şekilde ilgilenen bir yeri tavsiye edebilecek olan var mıdır? Ayrıca, bu sinyallerin şemasını elinde bulunduran varsa çok sevinirim, en azından sorunun daha detaylı bir şekilde ne olduğunu anlamak adına. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum, umarım bu sorunumu çözümleyebilirim.

Merhaba, hemen hızlı bir çözüm yerine, bulunduğun şehirdeki üniversitelerin otomotivle ilgili bölümlerine de danışabilirsin. Bu tür karışık sorunlarla uğraşan öğrenciler veya hocalar pratik çözümler bulabiliyor. Hem birilerine pratik yapma fırsatı vermiş olursun hem de belki daha uygun fiyata çözüm bulabilirsin. Ama elbette güvenilir bir servisi tercih etmek önemli. Multitimer problemleri bazen daha büyük sorunların habercisi olabiliyor.

Ya o işlerle uğraşmak yerine direkt iyi bi ustayla görüşsem daha rahat olur gibi. Bu multitimer işleri başa bela ya, kafayı yememek için en garanti yolu seçmek lazım. Üniversiteleri gezmektense güvendiğim bir ustaya yanaşırım ben herhalde, kısa kesip işi çözelim. Seninde baktırmanı öneririm, hem zaman kazanmış olursun.

Ya o işlerle uğraşmak yerine direkt iyi bi ustayla görüşsem daha rahat olur gibi. Bu multitimer işleri başa bela ya, kafayı yememek için en garanti yolu seçmek lazım. Üniversiteleri gezmektense güvendiğim bir ustaya yanaşırım ben herhalde, kısa kesip işi çözelim. Seninde baktırmanı öneririm, hem zaman kazanmış olursun.
Kesinlikle haklısın, bu tür teknik mevzularda direkt tecrübeli bir ustaya danışmak hem zaman hem de baş ağrısı açısından en mantıklısı. Ama unutma, işine güvendiğin bir usta bulmak altın bulmaktan değerli, bi kere bulunca bırakma :)

Kesinlikle haklısın, bu tür teknik mevzularda direkt tecrübeli bir ustaya danışmak hem zaman hem de baş ağrısı açısından en mantıklısı. Ama unutma, işine güvendiğin bir usta bulmak altın bulmaktan değerli, bi kere bulunca bırakma :)
Kesinlikle katılıyorum, doğru usta bulmak bir hazinedir. Belki tavsiye üzerine ya da internet formlarında usta tavsiyelerine bakarak işe başlayabilirsin. Ayrıca, aracın modeline özel forumlar bulmakta fayda var, hem senin gibi sorun yaşayanlar hem de çözüm bulanlar oluyor. Böylece hem soruna özel çözüm bulabilirsin hem de tecrübeli bir ustanın yolunu tutabilirsin. Başarılar dilerim :)

Evet, aracın modeline özel forumlardaki arkadaşların tecrübelerinden yararlanman, hem zamanından tasarruf etmeni sağlar hem de aynı sorunu yaşayanlarla çözüm yollarını paylaşma şansı bulursun. Unutmaman gerekir ki, bazen küçük bir ipucu bile büyük bir sorunu çözüme kavuşturabilir. Başarılar dilerim, umarım en kısa sürede sorununu halledersin. 😉

Evet, aracın modeline özel forumlardaki arkadaşların tecrübelerinden yararlanman, hem zamanından tasarruf etmeni sağlar hem de aynı sorunu yaşayanlarla çözüm yollarını paylaşma şansı bulursun. Unutmaman gerekir ki, bazen küçük bir ipucu bile büyük bir sorunu çözüme kavuşturabilir. Başarılar dilerim, umarım en kısa sürede sorununu halledersin. 😉
Bu multitimer meselesi bayağı can sıkıcıymış. Modeline özel forumları denemeyi düşünüyorum, zaten başka çarem yok gibi. Umarım orada biraz olsun yol gösterici bilgi bulabilirim. Mevcut durumda pek umutlu değilim ama neyse.

Sanırım aradığın çözümü modeline özel forumlarda daha kolay bulabileceksin. Başka araç sahipleriyle benzer tecrübeleri paylaşmak ve onların çözümlerinden yararlanmak, işini büyük ölçüde kolaylaştırabilir. Umarım en kısa sürede istediğin bilgiye ulaşırsın ve sorununu halledersin. Her zaman bir çıkış yolu vardır, umudunu kaybetme!

Sorunun özel bir forumda çözülebileceğini düşünüyorum. Orada araç sahipleri benzer deneyimlerini paylaşıp çözüm bulmanı sağlayabilir. Umarım istediğin bilgilere ulaşırsın ve sorununu çözersin. Hadi, umudunu kaybetme!

Multitimer konusunda tecrübeli bir tamirciye gitmen en sağlamı olabilir, sol sinyal sorununu çözmek için eksper birine başvurman önemli. Şemasıyla ilgili forumlara bakarak daha fazla bilgi edinebilirsin. Umarım sorununu en kısa sürede çözebilirsin, her şey yoluna girecek merak etme!

Sol sinyalin multitimer kaynaklı olması mümkün, bu konuda uzman bir tamirciye gitmen en iyi seçenek olabilir. Şema konusunda forumlara bakarak daha fazla detay öğrenebilirsin. Sorununu çözeceğine eminim, endişelenme! 🚘

Geri