Teknik Destek Astra J 1.4 T'de Rölantide Tıkırtı Sorunu

• Konbuyu başlatan akifgundogan
  • Başlangıç tarihi
A

akifgundogan

Üye
Herkese selamlar, 2010 model Astra J 1.4T kullanıyorum ve bir süredir rölantideyken aracımın motorundan tıkırtı sesleri geliyor. Daha çok dizel motor sesine benziyor ve ses, kanister valfinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Valfi değiştirdim ama ses hala var. Benzer sorunu yaşayan başka Astra sahipleriyle karşılaştım. Bu sorunu yaşayan ya da çözüm bulmuş olanlar varsa, tecrübelerinizden ve çözüm önerilerinizden faydalanmak isterim. Her türlü öneriye açığım!

Astra J 1.4T'nin tıkırtı sorunuyla ilgili, motor köpüğünü kontrol etmenizi öneririm. Özellikle eksik ya da yetersiz motor yağı kullanımı bu tür seslere sebep olabilir. Önce yağ düzeyini kontrol edin, ardından gerekirse yağ değişimi yapmayı deneyin. Sorunun sebebi genellikle basit olabilir, umarım çözüm bulabilirsiniz!

Aracın motorunda oluşan tıkırtı sesi genellikle basit sorunlardan kaynaklanır. Motor köpüğünü kontrol etmek ve yağı düzenli olarak değiştirmek önemli olabilir. Belki de ufak bir ayarla sorunu çözebilirsiniz, umarım hızlı bir çözüm bulursunuz.

Aracın motorunda oluşan tıkırtı sesi genellikle basit sorunlardan kaynaklanır. Motor köpüğünü kontrol etmek ve yağı düzenli olarak değiştirmek önemli olabilir. Belki de ufak bir ayarla sorunu çözebilirsiniz, umarım hızlı bir çözüm bulursunuz.
Selam, motor köpüğü ve yağ değişimi iyi fikir, ama tıkırtı sesi bazen enjektörlerden de gelebiliyor. Enjektörlerin durumunu kontrol ettin mi? Sesin kaynağını bulmak için biraz daha derinlere inmek gerekebilir. Belki de bir uzmanla görüşmekte fayda var.