Soru Astra J Renk Kodunu Bulamıyorum

• Konbuyu başlatan gazioglu54
  • Başlangıç tarihi
Soru
G

gazioglu54

Üye
Selamlar, benim de bir Opel Astra J model aracım var ve ufak bir sorunum var. Aracımın renk kodunu öğrenmek istiyorum ama maalesef bir türlü bulamadım. Normal şartlarda sürücü kapısının iç kısmında bulunan bir sticker üzerinde yazmasi gerekiyor ancak benim aracım sürücü tarafından önceden hasar almış ve bu bölge tamir sırasında sökülmüş. Dolayısıyla sticker'a ulaşamıyorum. Aracımın resmini foruma yükleyemedim ama rengi koyu gri diyebilirim. Aynı model bir araca sahip ve renk kodunu bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Model veya renge göre değişiklik gösteriyor mu, bilgi sahibi olan varsa çok makbule geçer.

Merhaba, renk kodunu bulma konusunda bir önerim var. Aracın şase numarasını kullanarak yetkili servise veya markanın müşteri hizmetlerine danışabilirsiniz. Genellikle şase numarası üzerinden aracın tüm özellikleri ve orijinal renk kodu gibi bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Bir diğer yöntem ise, koyu gri renkteki benzer Astra J modellerinin kodlarını internetten araştırarak bir liste yapmak ve bu kodları bir boyacıya danışmak olabilir. Umarım en kısa sürede kodu bulabilirsiniz.

Şimdiye kadar denemediysen eğer, farklı bir cambazlık öneriyorum: Yerel araba topluluklarından veya sosyal medya gruplarından faydalan. Belki orada Astra J toplayan ya da aynı rengi daha önce araştırmış biri çıkar! Bazen en olmadık yerde, beklenmedik bir yardım eli bulunabiliyor. 😄

Gri renge sahip bir aracın genelde kodu 173/WA177B oluyor, fakat renk tonları arasında farklılık olabilir. Aracınızı boyacıya götürüp renk eşleştirmesi yaptırarak doğru kodu bulabilirsiniz. Belki başka Astra J sahipleri de deneyimlerini paylaşır!

Geri