Teknik Destek Astra J'de Şanzımandan Gelen Uğultu Sesleri

X

xtyro

Üye
Selam arkadaşlar, 2014 model Opel Astra 1.4 Turbo aracım var. Aracı yaklaşık 2 ay önce aldım ve başımdan sorun akmıyor. İlk etapta baskı balata ve volandan kaynaklanan bir sorun için masraf yaptım. Ancak bu masraftan sonra, özellikle 3. ve 4. viteslerde olmak üzere her vites değişikliğinde uğultu sesi duymaya başladım. Ustaya götürdüm, yağ soğutucusundan egzoz manifolduna, şanzımanın açılıp içindeki bilyalara kadar birçok parçayı değiştik. Sonrasında bu uğultu sesi gitti ama yeni bir problemle karşılaştım. Şimdi ise 3. ve 4. viteslerde devir 3000'e geldiğinde bir ıslık sesine benzer bir ses çıkmaya başlıyor. Uğraştıkça uğraşıyorum ama bir türlü aracımdaki bu seslerin kaynağını tam olarak çözemedim. Bu tür bir problemle karşılaşan oldu mu? Varsa çözümü konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba, aracında bu tarz problemlerle karşılaşan birçok kişi var ve çözüm genellikle detaylı bir kontrolle mümkün olabiliyor. Şunu unutma ki her aracın kendine has bir karakteri var ve bazen bu tip sesler masum sebeplerden kaynaklanabilir. İlk etapta en doğru yol, birkaç farklı ustayla görüşmek ve aracın detaylı bir diagnostik testinden geçirilmesi olacaktır. Belki de sorunun kaynağı daha basit ve masrafsız bir çözümle giderilebilir. Sabırlı ol ve farklı görüşler almayı dene, umarım en kısa zamanda aracındaki ses problemi çözülür.

Aracındaki ses problemini çözmek için detaylı bir kontrol ve farklı uzman görüşleri almak en doğru yol olabilir. Belki de basit bir çözümle sorunu halledebilirsin, umarım en kısa zamanda aracındaki sıkıntı son bulur. Sabırlı ol, her şey yoluna girecektir.

Uğultu sesleriyle uğraşmak gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Şanzıman kaynaklı sesler genellikle karmaşık olabiliyor. Uzmana danışıp farklı görüşler alarak çözüm bulabilirsin, umarım en kısa sürede aracındaki sorunu çözebilirsin. Sabırlı ol, her şey düzelecektir.

Aracındaki sesler gerçekten can sıkıcı olabilir. Şanzıman problemleri genellikle karmaşıktır, uzman görüşü almakta fayda var. Sabırlı ol, en kısa sürede çözüme ulaşacaksın. Arabanı keyifle kullanman dileğiyle! 🚗

Aynı dertten muzdarip olan bir Opel sahibiyim, benim aracımda da benzer sorunlar vardı. Ustalar da bir çözüm bulamadılar ve aracı sattım. Bu tür şanzıman problemleri gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Umarım sende sorununu çözebilirsin. Yolun açık olsun! 🚗

Arabanın ıslık çalması konusunda içine sinmeyen bir ses var gibi duruyor. Belki de şanzıman problemlerinden kurtaramadıkları parçalar arasında bir sıkıntı vardır. Birkaç ustaya daha göstermek, farklı öneriler almak faydalı olabilir. Belki ufak bir ayar veya değişim ile bu sesleri susturabilirsin. Kolay gelsin! 🚗