Teknik Destek BMW Akustik Kapağın Takoz Sorunu

• Konbuyu başlatan jokerjoker9000
  • Başlangıç tarihi
J

jokerjoker9000

Üye
Merhaba arkadaşlar, BMW sahibi olan birçok kişinin karşılaştığı bir soruna değinmek istiyorum; o da 11127614138 parça numaralı akustik motor kapağı takozlarıyla alakalı. Aracımı alalı birkaç yıl oldu ve son zamanlarda motor kısmından gelen sesler beni rahatsız etmeye başlamıştı. Araştırmalarım sonucu bu sorunun takozlarla ilgili olduğunu anladım. Normalde bu tür bir soruna serviste yüksek miktarda ücret ödenerek çözüm bulunuyor. Ancak ben farklı bir yol deneyerek, uygun fiyatlı bir alternatif parça buldum ve kendim değiştirdim. Değişim sonrası motorun ses seviyesinde büyük bir iyileşme oldu ve artık çok daha sessiz çalışıyor. Eğer siz de benzer bir sorun yaşıyorsanız ve çözüm arayışındaysanız, bu bilgilerin işinize yarayacağını düşünüyorum. Her türlü ek bilgi veya sorunuz için yazabilirsiniz.

Arkadaşlar, bu sorunu atölyede yüksek ücretler ödemeden çözmek mümkün olabilir. Ben de uygun fiyatlı bir alternatif parça ile değiştirerek motor sessizliğini sağladım. Benzer sorunu yaşayanların da dikkatini çekeceğini düşündüm, sorunu halletmenin keyfini çıkarın!