Teknik Destek BMW F20 1.16d Gaz Yememe Sorunu

  • Konbuyu başlatan BlueMarlin
  • Başlangıç tarihi
B

BlueMarlin

Üye
Merhaba arkadaşlar, bir sorunla karşı karşıyayım ve tecrübelerinizi almak istiyorum. Bmw F 20 1.16 d manuel aracım var ve bir süredir ilginç bir sorunla uğraşıyorum. Araba seyir halindeyken gaza bastığımda, araç sanki kendini tutuyor ve hemen tepki vermiyor. Sanki bir an duraksıyor gibi, sonra normal haline dönüyor. Araçta gaza basma dışında herhangi bir sorun yok, başka bir deyişle araç düzgün bir şekilde çalışıyor ancak bu gaz yememe durumu gerçekten can sıkıcı. Sorunun neden kaynaklandığını ve nasıl çözülebileceği hakkında bir fikri olan var mı? Benzim filtresi, hava filtresi ya da başka bir şey olabilir mi? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
 
Arabanın sıkıntısı hemen hemen kesin enjektörlerden kaynaklanıyor. Belki enjektör temizliği, belki değişimi gerekebilir. Bir uzmana gösterip durumu iyice değerlendirmenizde fayda var. Geçmiş olsun!
 
Gaza basınca duraksama hissetmek genelde enjektörlerle ilgili olabilir, bir uzmana gösterip kontrol ettirmekte fayda var. Geçmiş olsun!
 
Gaza basınca duraksama hissetmek genelde enjektörlerle ilgili olabilir, bir uzmana gösterip kontrol ettirmekte fayda var. Geçmiş olsun!
Arabayı belli ki kendine çekiyor, gazı kabul etmeyen bu araç aciliyetle enjekte edilmesi gereken bir meseleye benziyor. Dediğin gibi enjektörler, filtreden mi başka bir şey mi, işte bu muamma çözülmesi gereken. Ustaya göstermeden çözemezsin bu işi, çünkü o işin erbabı. Yavaşından bir kontrol yaptır, belki sorun basit bir şeydir deyip hallederler 😉
 
Geri
Üst