Teknik Destek Chevrolet Cruze'dan Gelen Cik Cik Sesi

Y

YEHOVA

Üye
Merhaba arkadaşlar, bir sorunum var ve sizden yardım almak istiyorum. 2011 model Chevrolet Cruze 1.4 turbo sahibiyim. Arabam ilk çalıştırıldığında herhangi bir sorun yok, ses falan çıkmıyor. Ama motor ısındıktan sonra başlıyor asıl sıkıntı. Motor bölgesinden sürekli bir 'cik cik' sesi geliyor. İlk başlarda bu sesi pek önemsemedim ama artık rahatsız edici bir hale geldi. Daha önce benzer bir durumla karşılaşıp çözüm bulan var mı? Ya da neden kaynaklanıyor olabilir, bir fikri olan? Ustaya götürmeden önce sizlerin önerilerini almak istedim. Şimdiden teşekkürler, umarım bir çözüm bulabiliriz.

Araban terledi, sevdi. Bu ses genelde egzoz borularının gevşemesinden kaynaklanıyormuş, bir göz at derim 😉

Araban terledi, sevdi. Cik cik sesi genelde egzoz borularının gevşemesinden kaynaklanıyormuş, bir göz at derim 😉
O 'cik cik' sesi muhtemelen egzoz borularından geliyor olabilir, demişler. Ama bir de turbo borularını kontrol et derim, bazen küçük gevşemeler büyük gürültüler yapabiliyor. 😉

O 'cik cik' sesi muhtemelen egzoz borularından geliyor olabilir, demişler. Ama bir de turbo borularını kontrol et derim, bazen küçük gevşemeler büyük gürültüler yapabiliyor. 😉
Egzoz boruları tamam da, turbo borularında da problem olabilir. Ufak bir gevşeme bile büyük ses yapar. Başka yerlerde sıkıntı aramayalım 😉