Teknik Destek Chevrolet Lacetti İlerlerken İtekleme Sorunu

• Konbuyu başlatan cengonur
  • Başlangıç tarihi
C

cengonur

Üye
Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda 2006 model bir Chevrolet Lacetti sahibi oldum. Genel olarak çok memnunum ama bir problem yaşamaya başladım. Özellikle trafik ışıklarında durmak için frene bastığımda veya araç normal rolantideyken araç aniden stop ediyor ve itekleme yapıyor. Bu durum oldukça sıkıntı ve tehlikeli olabiliyor özellikle yoğun trafikte. İlk başlarda pek önemsemedim ama problem gitgide daha sık yaşanır hale geldi. Araştırdım ama net bir çözüm bulamadım. Acaba benzer bir sorunu yaşayan oldu mu? Bu sorunu nasıl çözebilirim? Her türlü öneriye açığım. Teşekkürler.

Lacetti'nin itekleme sorunu, genellikle motor durma sorunuyla ilgilidir. Bu sorunu yaşayan birçok kullanıcı var. En sağlıklı çözüm için aracınızı yetkili bir servise göstermenizi öneririm. Motorun rolanti ayarları kontrol edilmeli ve gerekli bakımlar yapılmalıdır. Güvenli sürüşler dilerim. 😉

Seninki de Lacetti mi? Benim araba da aynı şeyi yapıyor, sinir bozucu. Ama bu işin püf noktası genelde motor durması sorunu oluyor. Rolanti ayarlarını bir kontrol ettir, servise gitmeden önce. Güvenlik önemli sonuçta.

Selam, benzer bir sorun yaşadım, katalitik konvertör tıkanıklığı olayı olabilir. Herkese tavsiyem, servise gitmeden önce iyi bir bakım yaptırmak. 🤔