Teknik Destek Citroen C3 Diesel Çalışmıyor: HDi Marş Alıyor Ama Çalışmıyor

• Konbuyu başlatan preator
  • Başlangıç tarihi
P

preator

Üye
Arkadaşlar merhaba, Citroen C3 aracımda bir problem ile karşılaştım ve burada paylaşmak istedim. Aracım HDi motorlu ve bir türlü çalışmıyor, sadece marş alıyor. Yedek ECU aldım ve takmayı planlıyorum, sonra Lexia ile iletişimini kontrol edip, hata kodlarını sileceğim. Kırmızı plasik kartım ve gri Citroen kartım var, Lexia'da bunların bir etkisi olur mu bilmiyorum. Bir öneri olarak, mevcut ECU ile yedek ECU'yu klonlamak üzerine bir şeyler duydum. Yaşadığım yerde (Portekiz, Azorlar) bu işlemi yapabilecek bir yer arıyorum. Eğer İngiltere'de bu işlemi yapacak bir yer bulamazsam, her iki üniteyi de İngiltere'ye göndermeyi düşünüyorum. ECU ile ilgili bilgi ve önerileriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Arabanızın sorunuyla ECU klonlama işlemine kadar gitmeden önce yakıt sistemi ve ateşleme sistemi kontrol edilmelidir, belki basit bir sorunla karşı karşıyasınız. Bu kartlarla ECU arasında direkt bir etkileşim olacağını sanmıyorum ama daha fazla bilgi almak için uzman birine danışmanızda fayda var. İyi şanslar!

Aracınızı ECU klonlamaya götürmeden önce basit bir sorundan kaynaklanıyor olabilir, yakıt ve ateşleme sistemini kontrol ettirmekte fayda var. Kartların ECU ile etkileşimi düşük ihtimal, uzman görüşü almadan işlem yapmayın. İyi şanslar!