Teknik Destek Citroen C3 HDi Çalışmıyor, ECU Değişimi ve Lexia İletişimi

• Konbuyu başlatan melihdemir
  • Başlangıç tarihi
M

melihdemir

Üye
Arkadaşlar merhaba, Diesel motorlu Citroen C3 aracımla ilgili bir sorundan bahsetmek istiyorum. Araç ne yazık ki çalışmıyor. Mevcut ECU bozulduğu için yakında bir ECU değişimi yapmayı planlıyorum ve yeni ECU'nun Lexia ile olan iletişimini kontrol edeceğim, hatalı kodları sileceğim. Yanımda kırmızı plastik kartta 5 haneli bir kod ve gri Citroen kartı var, bunların Lexia ile etkileşimi konusunda bir fikri olan var mı? <br /><br />Ayrıca, bir başka forumda wheeler tarafından önerilen mevcut ECU ile yeni ECU'yu klonlama yöntemi hakkında da fikirlerinizi almak isterim. Azorlar'da yaşıyorum, bu işlemi Portekiz'de yapabilecek bir firma olup olmadığını araştırıyorum. Aksi takdirde, hem mevcut hem de yeni ECU birimlerini klonlama işlemi için İngiltere'ye göndermem gerekecek. Bu konuda BB adında bir firmadan bahsedilmişti, hala faaliyet gösteriyorlar mı ve yerleri hakkında bilgisi olan var mı? Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

Yav kardeşim, Citroen C3'ün ECU'sunun değişimi biraz uğraştırıcı olabiliyor. Lexia ile iletişim konusunda sahip olduğun kartlar önemli, umarım sorunsuz bir şekilde iletişim sağlarsın. ECU klonlama işini de değerlendir, ama firmaların güvenilirliğini iyi araştır. Bol şans! 🚗

Citroen C3'ün ECU değişimi ve Lexia ile iletişim konusunda doğru yoldasın dostum. ECU klonlama fikrini araştır, ama firma seçiminde dikkatli ol. Umarım her şey sorunsuz bir şekilde hallolur, sürüş keyfini çıkar! 🛠️

Aracının ECU'sunu değiştirip Lexia ile iletişim kurarak doğru adımları atıyorsun, klonlama sürecinde firma seçimine dikkat etmen önemli, umarım her şey yolunda gider dostum! 🚗✨

Kırmızı plastik kartın üzerindeki 5 haneli kod, immobilizer kodu olabilir, Lexia ile kodlama yaparken işe yarayabilir. Klonlama işine gelince, yerel bir firma bulmak işini çok kolaylaştırır, Portekiz'deki firmaları biraz daha araştır bence. İngiltere'ye göndermek biraz zaman alabilir ama son çare tabii. Bu arada BB firması bildiğim kadarıyla aktif, bir şansını dene istersen. Kolay gelsin! ✌️

Geri