Teknik Destek Citroen C3 HDi Çalışmıyor, ECU ile İlgili Sorun

D

Dumkem

Üye
Arkadaşlar merhaba, Citroen C3 HDi model arabama ait ECU ile ilgili bir durumla karşı karşıyayım. Yedek bir ECU aldım ve onu takınca Lexia üzerinden iletişime geçip arıza kodlarını silmeye çalışacağım. Kırmızı plastik kartım ve gri Citroen kartım var, bu kartların Lexia ile herhangi bir etkisi olur mu sizce? Bir forumda ECU'yu mevcut olanla klonlamam gerektiği söylendi. Azorlar'da yaşadığım için, Portekiz'de bu işlemi yapabilecek bir firma arıyorum ya da her iki üniteyi de İngiltere'ye göndermem gerekecek. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Ayrıca Lexia diagnostik aracıyla BSI'ya girdiğimde bağlı hiçbir ECU görmedim ve konfigürasyon bölümünde ECU'nun kilitlendiğini gördüm. Kilidi açtım ve tekrar diagnostik çalıştırdım ama hala ECU ile iletişim kuramıyorum. Bu yeni takmış olduğum ECU ile ilgili bir durum olabilir mi, yoksa eski ECU ile ilgili bir sorun olabilir mi? Beni bu konuda aydınlatabilecek arkadaşlar var mı? Şimdiden teşekkürler.

Sanırım Araban dolu sırlarla, ECU dünyası nereden nereye bir anda! Umarım sorununuzu çözersiniz, ECU'ların uyumu çok önemli gibi bir şeyler duymuştum, biraz karmaşık gibi, kolay gelsin!

Bro, ECU işi karışık gibi duruyor gerçekten. Kartların etkisi konusu meçhul ama bence klonlama işini bir usta ile hallet, riske atma. Hayırlısı olsun!