Teknik Destek Citroen C3 HDi Çalışmıyor, Marş Alıyor Ama Ateşlemiyor!

• Konbuyu başlatan cengonur
  • Başlangıç tarihi
C

cengonur

Üye
Arkadaşlar merhaba, Citroen C3 HDi aracım marş alıyor ama bir türlü çalışmıyor. Yedek ECU getirttim ancak mevcut bsi ve anahtarlarla eşleşmesi için nasıl bir yol izlemem gerektiğini merak ediyorum. Araç için 4 ve 5 haneli kodlara sahibim. ECU'yu sıfırlayıp tekrar programlama şansım var mıdır, yoksa bu işlemler ECU için söz konusu değil midir? BSI'yi sıfırlamak gibi bir şeyler okumuştum çünkü orada çok fazla veri tutuluyor; motor ECU'su PIN, kilometre, VIN, uzaktan kumanda kodları gibi. Ama motor ECU'sunun böyle bir belleği yok. Evet, bir hafızası var ama o sadece kısa süreli veri depolama için. Diğerlerinden farkı, bir EEPROM içinde saklanan PIN'in olması. İmmobilizer'i devre dışı bırakan bir 'immo off' programlama işlemi var ama bazı araçlarda BSM'nin motor ECU'suna kilidin açılıp açılmadığını sorduğu bir 'çift kontrol' durumu var. ECU yanıt vermezse, BSI marş motorunu çalıştırmayabilir veya motor ECU'sunu devre dışı bırakabilir! ECU PIN'ini değiştirmek dışında başka bir önerisi olan var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

Kusura bakma dostum, bu işler pek kolay değil. ECU'yu sıfırlayıp tekrar programlamak riskli olabilir. Uzmana gitmekte fayda var, yoksa daha fazla sorun yaşayabilirsin.