Teknik Destek Citroen C3 Picasso'nun Kapısında Su Birikmesi Sorunu

C

cboy60

Üye
Selam arkadaşlar, Citroen C3 Picasso kullanıyorum ve kapımda su birikmesi problemiyle karşılaştım. Bu pek de sık rastladığım bir durum değil. Araştırdığım kadarıyla pencere contalarının sağlam olduğundan ve pencerenin etrafındaki herhangi bir trimin eksik olmadığından emin olmanız gerekiyormuş, böylece su kapının içine girmiyor. Bu konuda daha önce tecrübesi olan var mı? Pencere contaları ya da trimlerle ilgili eksik bir durum olmadığını düşünüyorum ama suyun nasıl girdiğini anlamıyorum. Önerileriniz nelerdir?

Merhaba, bende aynı problemi yaşadım, Citroen C3 Picasso'da kapıda oluşan su birikmesi sorunu genellikle contaların sağlam olmamasından kaynaklanıyor. Pencere contalarını detaylıca kontrol etmenizi tavsiye ederim, eğer bir bükülme veya aralık varsa su bu yoldan içeri sızıyor olabilir. Umarım çözüm bulabilirsiniz.

Kapıda su birikmesi olayı can sıkıcı olabiliyor gerçekten, contalara dikkat etmek önemli tabii. Siz de arkadaşın dediği gibi önce contaları kontrol edin, bir aralık ya da bükülme varsa su girebilir. Umarım sorunu çözebilirsiniz.