Teknik Destek Civic Bagaj Anahtarda Tık Yok!

• Konbuyu başlatan berkantunal
  • Başlangıç tarihi
B

berkantunal

Üye
Selamlar herkese, 2010 model Honda Civic kullanıyorum ve son zamanlarda bagajıma anahtar ile erişim sağlayamıyorum. Diğer her şey normal çalışıyor, kapılar kilitlenip açılıyor, ama bagaj butonuna bastığımda ne ışık yanıyor ne de bagaj açılıyor. Bu problemi yaşayan veya çözümü hakkında fikri olan var mı? Servise gitmeden basit bir çözümü olabilir mi acaba diye düşündüm. Özellikle anahtarın pilini değiştirdim ama durum değişmedi. Tecrübelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler!

Bence anahtarının iç mekanizmasında veya bagajın kilit sisteminde bir sıkıntı olabilir. Eğer elinizle birazcık mekanik işlerden anlıyorsanız, anahtarı ve bagaj kilidini bir kontrol edin. Belki ufak bir temizlik veya yağlama işlemi sorunu çözebilir. Ama yok, ben bu işlere girmem dersen, direkt servis yolunu tutmakta fayda var. Umarım basit bir sorundur ve kolayca çözülür.

Anahtarda tık yoksa direkt bagaj kilidini kontrol etmenizde fayda var. Belki bir temizlik veya yağlama sorunu çözebilir. Servis yolunu tutmadan önce basit bir kontrol deneyin 😉

Anahtarda tık yoksa direkt bagaj kilidini kontrol etmenizde fayda var. Belki bir temizlik veya yağlama sorunu çözebilir. Servis yolunu tutmadan önce basit bir kontrol deneyin 😉
Bagaj kilidiniz belki de mekanik olarak sıkışmış olabilir. Minik bir WD-40 sıkın derim, belki karış karış açılmaya başlar 🚗