Teknik Destek Clio 2 Potansiyometre Sorunları ve Çözümü

• Konbuyu başlatan CaesarTR
  • Başlangıç tarihi
C

CaesarTR

Üye
Herkese selamlar, Renault Clio 2 1.6 8v sahibiyim. Son zamanlarda aracımda muhtemelen potansiyometreyle ilgili bir problem yaşamaya başladım. Araçta gaz kelebeği ile alakalı bir takım sorunlar mevcut ve birçok yerden sıfır gaz kelebeği aramama rağmen bulamadım. Bazı ustalar potansiyometre (TPS) değişikliği önerdi ama emin olamıyorum. Bu parçayı değiştirmek sorunu çözer mi? Değiştirme işleminden sonra herhangi bir kodlama veya ayar gerekiyor mu? Tecrübe etmiş veya bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa, tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Yoksa bu parçayı bulup değiştirmek dışında başka bir çözüm yolu var mıdır acaba?

Potansiyometre değişimi genellik bu tür sorunları çözebilir, fakat kodlama gerekebilir. Parçayı değiştirmeden önce aracını bir uzmana göster ve tavsiye al, işin içinden kolayca çıkamazsan üzme kendini 😉

Potansiyometre değişimi genellik bu tür sorunları çözebilir, fakat kodlama gerekebilir. Parçayı değiştirmeden önce aracını bir uzmana göster ve tavsiye al, işin içinden kolayca çıkamazsan üzme kendini 😉
Potansiyometre değişimi genellikle bu tür sorunları çözebilir, fakat kodlama gerekebilir. Parçayı değiştirmeden önce aracını bir uzmana göster ve tavsiye al, işin içinden kolayca çıkamazsan üzme kendini 😉

Geri