Teknik Destek Clio 3 Ön Disk Titretme Sorunu

• Konbuyu başlatan pyrzerem
  • Başlangıç tarihi
P

pyrzerem

Üye
Merhabalar. 2012 model Renault Clio 3 Grand Tour Night&Day paket aracım var ve yaklaşık 3 yıl boyunca kullandım. Bu süreçte toplamda 3 defa ön disk değiştirme gereği duydum. Kullandığım diskler sırasıyla MGA, BOSCH ve son olarak Ferodo markasıydı. Ayrıca, değiştirdiğim diskleri 2 defa silindirmek zorunda kaldım. Yani, kısacası 5 defa disk işlemi yaptırmış oldum. Ne yazık ki, her disk değişiminin ardından arabam 3 ila 5 bin kilometre sonra ön disklerde titreme yapmaya başladı. Bunu ustalara danıştığımda aldığım yanıt genel olarak disklerin kalitesizliğinden kaynaklandığı yönünde oldu. Ancak piyasada birçok kullanıcı bu markaları sorunsuz bir şekilde kullanıyor ve 20-30 bin kilometre sonrası herhangi bir titreme problemi yaşamıyorlar. Sizce başka bir sorun olabilir mi? Eğer deneyimlediyseniz veya tahmininiz varsa, paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Ön disk titremesinin temel sebeplerinden biri disk ve kaliperin uyumsuzluğu olabilir. Belki kaliperde bir sorun olabilir, kontrol ettirdiniz mi? Ayrıca sürekli aynı sorunla karşılaşmak sıkıcı olabilir, belki farklı bir mekanik bakım ustasına da danışabilirsiniz.

Aracınızın ön disk titretmesi sorunu gerçekten sıkıntılı bir durum. Belki başka bir mekanik bakım ustasına danışmak işinize yarayabilir, daha detaylı bir inceleme ile sorunun kaynağını bulabilirsiniz.