Teknik Destek Clio 4'te Hız Regülatörü Olayı

  • Konbuyu başlatan dogukankara
  • Başlangıç tarihi
D

dogukankara

Üye
Merhabalar, 2015 model 1.5 dci renault clio aracıma bindiğimde ara sıra bir uyarı alıyorum, ekranımda 'hız regülatörünü kontrol ettirin' yazıyor. Bu durum beni oldukça tedirgin ediyor çünkü hız regülatörü bazen düzgün çalışıyor gibi görünse de, çok geçmeden kendi kendine devreden çıkıyor. Bu durumu yaşayan ve bir çözüm bulan var mı? Servise gitmeden önce deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Gerçekten ne yapacağımı şaşırdım ve bu durumun ne kadar ciddi olduğunu kestiremiyorum. Teşekkürler.
 
Hocam, bende de aynı araba ve problem var. Olay şu bazen hız regülatörü devreye giriyor bazen devreden çıkıyor, benimde sinirimi bozuyordu. Servise götürdüm, yazılımsal bir güncelleme yapılması gerektiğini söylediler. Sorunun kaynağı genellikle yazılımsal oluyormuş. Sen de bir servise danış derim :)
 
Merhaba, bende de aynı sıkıntı vardı. Servise götürdüm, yazılımsal bir güncelleme yapılması gerekiyormuş. Sorunun kaynağı genellikle yazılımsal oluyormuş. Sen de bir servise danış derim :)
 
Selam dostum, Clio 4'ün hız regülatörü bazen naz yapabiliyor. Servise gidene kadar ani hız değişimlerinden kaçınmak iyi olabilir. Belki bir de yazılım güncellemesi lazım olabilir ;) Hadi kolay gelsin.
 

Benzer Konular

Geri
Üst