Teknik Destek Clio Motoru Tekleme ve Kompresyon Sorunu

• Konbuyu başlatan Muharip
  • Başlangıç tarihi
M

Muharip

Üye
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi günler. Benim biraz kafam karışık ve yorumlarınız benim için çok değerli. Dacia marka aracımın motoru clio motor, kodu ise e7j. Araç bir süredir garip bir şekilde tekleme yapıyordu, ben de nihayetinde bir servise götürdüm ve cihaza bağladık. Sonuç olarak P0304 hatası aldık, bu da 4. silindirde ateşleme sırasında bir problem olduğunu gösteriyor. Daha detaylı inceleme sonucunda 4. ve 3. silindirde kompresyon düşüklüğü tespit edildi. Şimdi buradan sonra ne yapmamı önerirsiniz? Bu tarz bir sorunla karşılaşan oldu mu, olduysa nasıl bir yol izlediniz? Her türlü öneriye açığım, şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, bende aynı sorunu yaşadım, bu sorun genellikle sıkıştırma kaynaklı olabiliyor. Motor revizyonu gerekebileceği için bir uzmana danışmanı tavsiye ederim. Umuyorum sorununuzu çözebilirsiniz. İyi şanslar! 🚗🛠️

Motor tekleme ve kompresyon sorununda genellikle motor revizyonu gerekebilir, uzman birine danışmanız önemli. Sorununuzu çözmek için doğru adımları atın, iyi şanslar! 🛠️🚗