Soru Clio4 2015 1.2 Turbo Triger Kayış mı Zincir mi?

  • Konbuyu başlatan preator
  • Başlangıç tarihi
Soru
P

preator

Üye
Merhabalar, 2015 model 1.2 turbo motorlu bir Clio4 kullanıyorum ve aracımda triger kayışı mı zincir mi olduğunu merak ediyorum. Trigerin ömrü hakkında da bir bilgim yok açıkçası. Bu konuda bilgisi olan var mı? Yani bu motor tipinde triger kayışı mı yoksa zincir mi kullanılıyor? Ve ne kadar sürede bir kontrol edilmesi veya değiştirilmesi gerekiyor? Araçla ilgili genel bakım bilgileri hakkında daha önce araştırma yapmıştım fakat net bir bilgiye ulaşamadım. Önerilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler!
 
1.2 Turbo motorlu Clio4'lerde genellikle zincir kullanılıyor. Triger zinciri yerine zamanla kopmayan ve daha dayanıklı bir yapıya sahip. Kontrol ve değişim ihtiyacı daha az olabilir. Yine de emin olmak için yetkili servise danışmanızı öneririm. Keyifli sürüşler!
 
Clio4'lerde genellikle zincir kullanılıyor, daha dayanıklı bir yapıya sahip. Kontrol ve değişim ihtiyacı daha az olabilir. Servise danışarak net bir bilgi alabilirsiniz. Keyifli sürüşler!
 
Geri
Üst