Soru Connect TDDI 75ps'a Chiptuning Yaptıran?

  • Konbuyu başlatan tufanyasinsoylu
  • Başlangıç tarihi
Soru
T

tufanyasinsoylu

Üye
Merhaba arkadaşlar, 2005 model 75ps TDDI Ford Connect sahibiyim. Araçtan genel olarak memnunum ama hem çekiş konusunda hem de yakıt ekonomisi açısından biraz daha performans çıkarmak istiyorum. Bu yüzden custom map chiptuning yaptırmayı düşünüyorum. Bu işlemi aracına uygulayan var mı aranızda? Yaptırdıktan sonra çekiş ve yakıt ekonomisi yönünden ne derece bir iyileşme oldu? Herhangi bir yan etkisi veya zararı oldu mu? Tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler!
 
Bazı arkadaşlar iyi sonuçlar alıyor ama bu işlem her araçta farklı etki gösterebiliyor, güvenilir bir yerde yaptırmanız önemli. Aracınızın performansına ve yakıt tüketimine ciddi katkı sağlayabilir, ancak profesyonel bir ekiple çalışmanızı öneririm. Yan etki ve zarar konusunda da riske atmak istemiyorsanız iyi bir araştırma yapın derim.
 
Chiptuning konusunda deneyimi olan birkaç arkadaşımdan duyduğuma göre, doğru yerde yaptırırsanız aracınızın performansında belirgin bir artış sağlayabilirsiniz. Ancak her araçta farklı etkiler gösterebildiği için risk almadan önce detaylıca araştırmanızı ve güvenilir bir ekip bulmanızı önerebilirim. Sonuçlar genelde olumlu olsa da bazı durumlarda istenmeyen sonuçlarla karşılaşmak mümkün olabiliyor. Dikkatli olmanızda fayda var.
 
Geri
Üst