Teknik Destek Corsa D'de KM Gösterge Sorunu

M

Morris

Üye
Selam arkadaşlar, benim Corsa D aracım var ve 126 bin km'de iken aldım. Yaklaşık 6 bin km yol yaptıktan sonra bir akü değişimi yaptım ve bir bakayım dedim ki km göstergesi 123 bin km'ye düşmüş! Kendimce bir test yapayım dedim, 2 bin km daha yol yaptım ve tekrar aküyü çıkartıp taktım, km göstergesi yine 123 bin km'ye düştü. Bu olay beni düşündürmeye başladı, acaba KM ile oynanmış olabilir mi yoksa beyin arızası gibi bir şey mi var? Daha önce yapılmış muayenelerin km bilgilerine baktığımda herhangi bir tutarsızlık göremedim, her muayene arasında 10-30 bin km civarında artış var gibi görünüyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Tecrübesi veya fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Aracın kilometre göstergesi bu şekilde bir sorun yaşadığında genellikle aracın beynindeki bir hata veya sensör arızası olabilir. Yetkili servise gidip detaylı bir kontrol yaptırmanızda fayda var, belki de basit bir yazılım güncellemesi sorunu çözebilir 😉

Corsa D'nin kilometre göstergesinde yaşadığınız sorun genellikle beynindeki bir hata veya sensör arızasından kaynaklanıyor olabilir. Yetkili servise gidip detaylı bir kontrol yaptırmanızda fayda var, belki de basit bir yazılım güncellemesi sorunu çözebilir 😉